nawyk-kalistenika

Nowy nawyk

1 miesiąc.

30 dni.

720 godzin.

43200 minut.

2592000 sekund.

Tyle będzie trwało moje wyzwanie.


Ostatnio przeglądając strony natrafiłem na bardzo ciekawy artykuł jednego z blogera, który co miesiąc przez rok stawiał sobie wyzwania, aby codziennie właśnie przez te 30 dni wyrobić sobie nowy nawyk, który wprowadzi w życie lub nie, w zależności czy uzna to za dobry i pożyteczny. Pomyślałem, że może być to ciekawy eksperyment, dlatego też sam postanowiłem, że wprowadzę coś takiego w życie.

Podczas wielu prób wprowadzenia czegoś produktywnego w moją codzienność często kończyło się zazwyczaj tym, że przez kilka dni robiłem daną rzecz z uporem, a później motywacja spadała i zapominałem o tym. Dlaczego? Dlatego, że nie miałem w tym konkretnego celu jaki chciałbym osiągnąć. Teraz mam już wszystko zaplanowane i wiem, że mi się uda!

Dlaczego 30 dni?

30 dni to wystarczający czas aby wyrobić sobie nawyk pod warunkiem wykonywania go codziennie. A poza tym dobrym licznikiem czasu są miesiące, więc bez liczenia będę wiedział ile czasu już go wykonuję.

Jak będę to robił?

Podzieliłem to sobie na punkty (wzorując się tym wpisem):

  1. Wybieram nawyk, który chcę wprowadzić.

  2. Opisuję jak będę go wykonywał.

  3. Odpowiadam na pytanie dlaczego chce to robić.

  4. Zaczynam z 1 dniem miesiąca.

  5. Co tydzień w niedziele dzielę się z Wami moimi postępami.

  6. 30 dnia kończę wyzwanie i decyduję czy wprowadzę nawyk w dalsze życie.


Czas zacząć!

Pierwszym nawykiem, który chciałbym wprowadzić są ćwiczenia ciała – kalistenika. Interesuję się tym od kilku miesięcy, również ćwiczę, ale nieregularnie, wtedy jak mi się to przypomni. Będę ćwiczył to w pokoju poprzez wykonywanie różnych ćwiczeń z własną masą ciała – podciąganie, pompki, coś w rodzaju brzuszków. Będę również próbował uczyć się stać na rękach.

Dlaczego będę to robił?

Od kiedy pamiętam jestem chudy, przeciętnie zbudowany. Wiem, że przez 30 dni nie wyrobię sobie kaloryfera i 50 centymetrów w bicku, ale jeżeli utrzymam ten nawyk przez następne 30 dni, to na pewno podejmę się dłuższego okresu ćwiczeń aby zwiększyć nieco masę mięśniową.

Jak będę to robił?

Codziennie przez około 30 minut (oczywiście z czasem na odpoczynki między seriami) około godziny 20 będę wykonywał ćwiczenia na swojej masie ciała. Będę używał aplikacji Toggl, która liczy ilość czasu spędzonego na danej czynności, ale i również przygotowanego wykresu na kartce z którego będziesz mógł skorzystać: na dolę będzie liczba dni, zaś w tym przypadku z lewej strony czas, czyli 30 minut. Kartka uzupełniona przeze mnie (później wydrukuję ją sobie i napiszę wszystko długopisem):

 

nawyk-sport


Też tak chcesz? Spróbuj razem ze mną!

Przygotowałem specjalnie dla Ciebie stronę, którą możesz sobie wydrukować i uzupełnić, aby również w swoje życie wprowadzić nawyk. Dzięki temu razem ze mną możesz zmieniać swoje życie na lepsze!

Pobierz tutaj!

Konkurs!

Osoba, która wytrwa 30 dni, uzupełni kartkę i będzie wysyłała mi co tydzień w niedzielę zdjęcie kartki na Instagramie (w prywatnych zdjęciach) będzie mogła wygrać miesięczny wcześniejszy dostęp do artykułów które piszę, a będzie ich sporo! Zwycięzca będzie mógł wysyłać mi spostrzeżenia na temat tego co dodać, co poprawić – przez cały październik! I jak zachęciłem Cię? 🙂


Teraz wiem, że na pewno uda mi się to zrobić! Również uwierz i ciśnij! Zaczynam od 1 października!

Codziennie będę wrzucał na mój profil na Instagramie zdjęcia z treningów także zapraszam Cię serdecznie do obserwowania! Nick – make.freestyle

7 rzeczy, które możesz zrobić aby Twój trening był bardziej efektywny!

5.00 avg. rating (99% score) - 1 vote

Dodaj komentarz