film

film

Around The World!

Freestyle football to sport, który powoli, ale skutecznie wychodzi z cienia. Coraz więcej osób przestaje mylić go ze zwykłą piłką nożną, coraz więcej dzieci i młodzieży próbuje swoich sił w nim poprzez różnorakie szkółki prowadzone przez doświadczonych już freestylerów. Również dorosłe osoby nie związane z żadnym sportem dowiadują się czym naprawdę są te ,,sztuczki piłkarskie” przez uczestniczenie a raczej oglądanie zawodów we free. Sport ten z roku na rok ewoluuje i możemy się tylko domyślać co będzie w 2090.

Dam głowę, że ponad 78% freestylerów nagrywało swoje wyczyny z piłką i na pewno wiele z nich trafiło do internetu zbierając mase wyświetleń i lajków. Takie filmiki nie trwają długo – najczęściej max do 7-10 minut. Widzieliście kiedyś coś dłuższego? Fakt, są takie filmy, jednak nie są to wielkie produkcje. Jednak teraz może się do zmienić dzięki tym trzem pasjonatom!

Around The World – bo tak ma się nazywać ten film, który postanowili nakręcić Tom Cheve, Clement Reubrecht i David Amouzegh. Będzie to dokument mówiący o społeczności i kulturze freestyle football!

dokument, film

Tak o historii filmu piszą twórcy:

Rok 2002 , na parkingu, w mrocznych ulicach w Amsterdamie, Sofiane Touzani nagrywa film, w którym pokazuje pierwsze tricki. Lata później jego talent został uznany za sztukę na całym świecie – Freestyle Football. Nie wiedząc, tego dnia pokazał światu nową formę sztuki, nowy sport. Ale właściwie jak to powstało?

Od wyjątkowego sportu w Birmie do filmu Sofiane Tuzani przekazanego przez piłkarzy i żonglerów o niezwykłym talencie publiczność odkryła początkowe etapy tego, co teraz znane jest jako freestyle.

Początek lat 2000, kiedy nic jeszcze nie zostało zdefiniowane, był początkiem wyjątkowej wspólnoty, z losami i osobowościami o wyjątkowości własności. Zainspirowani kulturą ulicy, piłką nożną, hip-hopem, pasją ruchu tworząc nowy gatunek. Świat sportu i świat sztuki stworzyły nową wspólnotę, mieszając artystów i sportowców. Z wszystkimi dobrymi i złymi składnikami tworzącymi społeczność: przyjaciółmi, wrogami, mistrzami, armatami i rywalami.

Niezależnie od ich kultury, religii, football freestyle to sztuka, która zachęca i inspiruje młodych, którzy mają  wspólny mianownik – piłkę. Piłka jest ich jedynym narzędziem i stanowi więcej niż tylko prosty przedmiot w ich oczach. To nowy sposób na życie. Freestyle Football z nowojorskich dzielnic New Delhi, głęboko w Rosji i ulicach Amsterdamu, potrafił zapamiętać młodych ludzi na całym świecie, dając możliwość zrobienia czegoś, co kochają. To przede wszystkim historia sztuki w czterech zakątkach świata, która przynosi nam unikalną wizję sztuki sportu.

dokument, film

Kto wystąpi w filmie?

Aktorami będą freestylerzy z najróżniejszych zakątków świata m.in.

  • Sean Garnier
  • Andrew Henderson
  • Bracia Fagerli
  • Ibuki
  • Michał Rycaj i wielu innych równie inspirujących freestylerów!

Dokument będzie nagrywany w wielu krajach na całym świecie!

film

Pieniądze w głównej mierze przeznaczone będą na przemieszczanie się między krajami, sprzęt do nagrywania, autorską muzykę i kilka innych rzeczy.

film

Trailer możecie obejrzeć tutaj! Autorzy uruchomili kampanie na platformie Kickstarter, gdzie możemy wpłacać datki na rozwój filmu! 

5.00 avg. rating (99% score) - 2 votes

Dodaj komentarz