Make Freestyle ⚽

Sztuczki z piłką dla każdego!

Wywiady

⚽,,Właściwy stan umysłu pomaga przekroczyć LIMITY w sporcie!”| Chris Bennet Bröker

English version – click!

A wszystko zaczęło się od Instagrama – Chris Bennet Bröker

,, Ależ piękne to miejsce! Oczywiście triki również na mega poziomie!”

Podobnie brzmiał mój pierwszy komentarz na Instagramie pod klipem Chrisa.

Najczęściej zwracam uwagę na jakość nagrania, a później dopiero na resztę – czasem skupiam się na fajnych kolorach, genialnym świetle, że muszę jeszcze raz odpalić profil danej osoby i wtedy obejrzeć jego comba 😀

Jedną z takich osób był właśnie Chris, którego przyjemność miałem poznać podczas Lubasz Freestyle Night 2019!

Każda jego airowa akcja przyprawia mnie o zawrót głowy, chciałem dowiedzieć się jak i co myśli taka osoba, jak trenuje. Dlatego też napisałem do niego, wymyśliłem kilka pytań i tak oto powstał ten wywiad!

Dowiesz się z niego m.in.:

– jakie rady chciałby usłyszeć Chris na początku swojej przygody z free,

– jak prawidłowa mentalność może pozytywnie wpłynąć na trening,

jaka jest jego motywacja do dalszej gry we freestyle football i co możesz z tego wyciągnąć!


Jak ci się podobało Lubasz Freestyle Night w tym roku? Jaki był najciekawszy moment Twojego pobytu w Polsce?

Bardzo podobała mi się noc finałów w Lubaszu! To był mój pierwszy raz w Polsce i po raz pierwszy startowałem w LFN. Spotkałem wielu nowych przyjaciół z wielu różnych krajów – to bardzo lubię w podróżach. Moim absolutnie ulubionym momentem było występowanie na finałach LFN! To było niesamowite doświadczenie w bitwie TOP 16 i TOP 8 – otrzymałem wtedy dużo motywacji do trenowania nowych kombinacji na nadchodzące zawody.


Powiedz nam więcej o swojej Akademii Freestyle Footballu – jak przebiegają treningi?

Jestem dumny, że jestem częścią Akademii Freestyle Football. W tej chwili robię studia na odległość w ekonomii fitness i naukach fitness. Pracuję w hali piłkarskiej, gdzie znajduje się centrum treningowe do indywidualnego treningu piłki nożnej, fitnessu, a także treningu freestyle footballu. Tak więc w obszarze Akademii Freestyle’u mam za zadanie uczyć freestyle’owych sztuczek na warsztatach i obozach, prowadzę także treningi indywidualne i pokazy freestyle’owe.

W ubiegłym roku (2018) zorganizowaliśmy Mistrzostwa Niemiec we freestyle football.

Szkolenia naszej “SoccerAcademy” i “FreestyleAcademy” mają na samym początku pomóc graczom odkryć i rozwijać siebie. Każdy trening rozpoczynamy od treningu mózgu i ciała, zanim przejdziemy do szkolenia technicznego.


Jesteś bardzo aktywny w mediach społecznościowych – utrzymujesz się z free?

Tak, staram się być bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Chcę dać ludziom możliwość bycia częścią mojej podróży i dzielenia się z nimi moimi doświadczeniami. Ponadto chcę zainspirować ludzi do wiary w siebie i dążenia do swojego celu.

Nie utrzymuje się z freestyle’u, ale po studiach chciałbym spróbować żyć ze swojej pasji.


Dlaczego grasz we freestyle football? Jaka jest Twoja motywacja?

Cała moja przygoda z freestylem zaczęła się w 2013 roku. Na początku było to po prostu zabawy z trikami przed i po moim normalnym treningu piłkarskim, ale po kilku miesiącach stało się to moją pasją. Trenowałem freestyle codziennie w szkole podczas przerwy obiadowej i po szkole kontynuowałem treningi w domu. W 2016 roku przestałem grać w piłkę nożną, aby jeszcze bardziej skoncentrować się na treningu freestyle’u.

Dla mnie freestyle football to coś więcej niż hobby, to moja pasja. Jeśli mam zły dzień lub zły nastrój, wychodzę na sesję freestyle’ową i większość zmartwień przechodzi. Moją motywacją jest inspirowanie jak największej liczby osób, aby również dążyli do tego, co sobie postawili.

https://makefreestyle.pl/pl/fagerli-brothers-badz-gotow-poswiecic-wiele-godzin-treningu-i-cieszyc-sie-nim-wywiad/


Jak freestyle football rozwija się w Niemczech?

Niemiecka społeczność staje się coraz większa. W Niemczech od 2014 roku nie było mistrzostwa Niemiec. Dlatego w zeszłym roku zorganizowaliśmy GFFC i mieliśmy 32 uczestników. Mamy wielu młodych freestylerów i jestem bardzo podekscytowany tym, widząc jak niemiecka społeczność rozwinie się w następnych latach!


Jaką radę chciałbyś usłyszeć na początku swojej przygody z free?

Moje rady brzmiałyby:

– Miłej zabawy,

– Wyraź siebie,

– Żyj swoimi marzeniami,

– stwórz swój styl i rozwijaj go,

– uwierz w siebie i bądź pozytywny,

– pracuj ciężko i spraw, by to, co sobie zaplanowałeś stało się rzeczywistością.


Jak twoi rodzice i kumple reagowali na twoją niezwykłą pasję na początku twojej gry?

Moja rodzina i przyjaciele zawsze wspierają mnie i moją pasję. Moi rodzice dali mi możliwość doskonalenia moich umiejętności najlepiej jak to możliwe poprzez profesjonalne indywidualne treningi piłkarskie. Po tym, jak przestałem grać w piłkę nożną, zmieniliśmy koncentrację indywidualnego treningu na wzmocnienie, stabilność i trening mózgu. Myślę, że dlatego mogę bardzo szybko nauczyć się nowych ruchów i trików.

https://makefreestyle.pl/pl/nikt-nie-chce-ogladac-dropow-stresu-i-braku-zabawy/


Co myślisz – w jaki sposób mentalność wpływa na trening i przygotowanie zawodnika? Czy masz metody treningu mózgu?

Myślę, że mentalność jest jednym z kluczowych punktów, jeśli chodzi o trudniejsze sztuczki. Mentalność i właściwy stan umysłu pomagają przekroczyć limity!

Kiedy trenuję nowe a za razem trudniejsze triki, to naprawdę właściwe myślenie ma duży wpływ na moje wykonanie. Często powtarzam ruch przed moimi oczami w głowie i myślę, że to łatwa sztuczka. Podczas tego procesu odpowiednio się nastawiam, aby zrobić dany trik albo kombinacje.

Moimi metodami treningu mózgu są fundamentalne i podstawowe ruchy we freestyle’u, które łączą różne obszary mózgu jak na przykład crossovery na dwie nogi i tak dalej.


Jak wygląda twój plan treningowy?

Próbuję trenować codziennie lub przynajmniej co drugi dzień. Podczas treningów rozgrzewam się i próbuję, w których sztuczkach i kombinacjach będę się dziś czuł najpewniej. A potem próbuję łączyć te triki i podnosić sobie poprzeczkę coraz wyżej.

Kiedy czuję, że moje nogi są zmęczone, trenuję uppera i SD. Czasami inspiruję się filmem, dla przykładu – klip z nowym przejściem. Próbuję tej sztuczki tak długo, aż mi się uda – wcześniej nie zakończę treningu 🙂


Jak dbasz o swoje ciało? Czy masz dietę?

Nie mam specjalnej diety. Ale staram się jeść zdrowo i zbalansowanie. Ze względu na moją codzienną pracę jako trener fitness, wykonuję bardzo dużo ćwiczeń fizycznych, które rozwijają moje ciało.

https://makefreestyle.pl/pl/kreatywnosc-jak-ja-powiekszyc-i-stac-sie-bardziej-tworczym-nie-tylko-na-treningach-5-mysli-z-ksiazki-rogera-von-oecha/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *