Make Freestyle ⚽

Sztuczki z piłką dla każdego!

Informacje Inspiracje

5 rzeczy, których nie wiedziałeś o freestyle footballu! – Red Bull

Artykuł na RedBull.com!

Ostatnio sporo działo się w moim życiu, właśnie za sprawą jednej rzeczy – PIŁKI! Na sam początek zacznę od mojego pierwszego wpisu na oficjalną stronę Red Bulla zatytułowanego – ,,5 rzeczy, których nie wiedziałeś o freestyle footballu!”. Był to mój pierwszy raz, gdy napisałem artykuł na tak duże medium, jakim jest właśnie strona Czerwonego Byka. Było to dla mnie bardzo ciekawym doświadczeniem i zauważyłem, co mogę poprawić i ulepszać w następnych tekstach! A tymczasem zapraszam Was serdecznie do ogarnięcia kilku najciekawszych faktów odnośnie freestyle footballu.

1. Wyczyny freestylerów są w Księdze Rekordów Guinnessa

Freestyle football to sport, w którym bardzo ważną rolę odgrywa skupienie się na danej chwili – jeden nieprawidłowy ruch i cała kombinacja legnie w gruzach. Freestylerzy, tak jak inni sportowcy, od początku swojej kariery muszą być bardzo cierpliwi. Ci pobijający rekordy Guinnessa mają stalowe nerwy. Sprawdź sam!Brytyjczyk John Farnworth pobił rekord w ilości odbić piłki piętnami – przez 1 minutę zrobił aż 154 żonglerki – poprzedni rekord wynosił 144 odbicia!
Japończyk Yuuki Yoshinaga jest rekordzistą w ilości żonglerek barkiem – łącznie zrobił ich – uwaga – 1854!
3-krotny mistrz świata Andrew Henderson również może pochwalić się swoim certyfikatem od Guinnessa. Znalazł się tam za sprawą wykonania dziesięciu “Siódemek Maradony” w jak najkrótszym czasie.

Dalszą część artykułu znajdziecie po kliknięciu w obrazek albo link poniżej!

https://www.redbull.com/pl-pl/ciekawostki-o-freestyle-football

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *