Make Freestyle ⚽

Sztuczki z piłką dla każdego!

Inspiracje Trening

Archiwum piłek (Euro, Liga Mistrzów, Mistrzostwa Świata) – od 1930 roku!

ENGLISH VERSION HERE!

Ach te piłki…

A wszystko zaczęło się, gdy kilka smoków odleciało z mojej zasłużonej już Monty Freestyler…

Siedząc przy komputerze i przeglądając potencjalne piłki do kupna w ponad 20 kartach w Google Chrome miałem kilka stron z Allegro, E-Baya, Bazaru freestyle football i kilka innych, dotychczas mi nie znanych. Z 24 kart zostały 3 strony na których znalazłem ciekawe okazje i jedna, która szczególnie mnie zaciekawiła.

Archiwum piłek!

Football-balls to istne archiwum! Można znaleźć na niej większość jak i nie wszystkie piłki od 1930 roku! Wszystkie podzielone są na kategorie rozgrywek: Euro, Liga Mistrzów, Bundesliga i wiele innych, których nie będę już tutaj wymieniał. Każda z nich posiada zdjęcie oraz krótki opis i rok powstania.

Po przeanalizowaniu wszystkich piłek można dostrzec interesujące wnioski:

  • Adidas od wypuszczenia swojej pierwszej piłki – Telstar – w 1970 roku na Mistrzostwa Świata w Meksyku trzymał się podobnego ułożenia łat do 2006 roku, kiedy to wypuścił na rynek pierwszego Teamgeista na Mistrzostwa Świata w Niemczech.

  • Na każdej piłce z Ligi Mistrzów od 2001 roku widnieją gwiazdki
  • Faworytem jest zdecydowanie firma Adidas, ale również Nike może poszczycić się oficjalnymi piłkami chociażby dla włoskiej Serie A, angielskiej Premier League czy też hiszpańskiej La Ligi.
  • Piłki z Ligi Europejskiej są utrzymane w podobnej pomarańczowej kolorystyce.

3 piłki, które szczególnie mnie zaciekawiły:

1. Adidas Nativo 4

Tegoroczna piłka od Adidasa – Nativo – zachwyciła mnie przede wszystkim designem – łaty z Telstara i amerykańskie kolory robią duże wrażenie!

2. Europass

Piłka z 2008 roku zawierająca 14 paneli zamiast 32 standardowych na tamte czasy. W porównaniu do Teamgeista, krawędzie piłki są łączone termicznie a nie szyte, jak to było w przypadku starszej piłki. Wydaje mi się, że wiele osób chciało by ją mieć albo chociaż przetestować. Urzekła mnie prostym designem i Teamgeistowymi łatami – prostota robi swoje!

3. Nike Maxim

Od razu wpadła mi w oko – piękność! Piłka z Premier League z okresu 2012-2013.


Myślę, że zainteresuje Cię ta strona – już niedługo ruszę z ciekawą serią dotyczącą historii piłek i ciekawostek o nich!

Football-Balls

https://makefreestyle.pl/pl/odziez-freestyle-underground-football/

https://makefreestyle.pl/pl/mistrz-polski-cyprian-mikita-freestyle-football/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *