Na samym początku chciałbym wspomnieć, że nie jest to reklama butelki, nic za to nie dostałem – jest to po prostu moja opinia i recenzja tego produktu 😉

Woda, aqua, agua, вода lub po prostu 水 – jak kto woli.

Nie jest to żadną nowością i tajemnicą jeżeli powiem, że 60-70% ciała człowieka składa się właśnie z tej przezroczystej substancji. Nie jest również tajemnicą, że ludzie bez wody po prostu by nie istnieli.

Jest praktycznie w każdym pożywieniu! Śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja – wszędzie znajdziesz coś, co zawiera wodę, nawet jeżeli na pierwszy rzut oka jej nie widać.

Często mam tak, że gdy nie napije się czegoś przez kilka godzin to moje usta robią się suche, czuje lekkie zmęczenie, głowa zaczyna powoli boleć. Właśnie dlatego zawsze w małej kieszonce w plecaku nosiłem zwykłą 0,5 litrową, plastikową butelkę kupioną w najbliższym sklepie, którą następnie po prostu wyrzucałem.

W sumie zawsze odwiedzając jakiś sklep kupowałem butelkę wody – czy to podczas normalnego szkolnego dnia, czy to podczas turnieju.

ZWŁASZCZA podczas wyjazdów na zawody ciągle trzeba nawadniać swoje ciało – trening, chodzenie i tak dalej dają się we znaki. Zawsze najgorsze było dla mnie noszenie 1,5 litrowej wody ze sobą i nieustanne jej pilnowanie podczas turnieju – nikt nie wie, co może się z nią stać i czy po prostu nie zgubimy jej i nie będziemy musieli biec do najbliższej Biedronki po kolejną.

Któregoś razu w internecie natrafiłem na butelki z filtrem do wody z kranu marki Dafi. Nie wiem dlaczego, ale zawsze miałem takie przekonanie, że filtry do wody zmieniają smak – jednak po pierwszym łyku z nowej butelki przekonałem się, że to nie prawda.

Jak się sprawuje w praktyce?

Kupiłem ją w połowie września 2018 i stosuje ją do dziś – wymieniłem oczywiście kilka razy filtr i ustnik i teraz przymierzam się do kolejnej wymiany – tym razem również butelki. Co najbardziej zachwyciło mnie po kilku miesiącach używania?

Wygoda, mobilność w przenoszeniu

Mieszkając w internacie moją zmorą były walające się duże i plastikowe butelki po pokoju, które pod koniec tygodnia było trzeba wynosić do większego śmietnika w 2 workach. Od teraz mam jedną butelkę, którą używam zarówno w szkole, zabieram ją ze sobą na trening, jak i używam ją w internacie – odczuwam mega wygodę .


Wszędzie można ją napełnić

To jest jeden z czynników dla których mam tą butelkę. Można ją napełnić dosłownie wszędzie! Od teraz, gdy chce mi się pić, a nie mam wody, pytam, gdzie mogę znaleźć najbliższy kran – tyle! Ogólnie często mam coś takiego na turniejach, że w sklepie bywam niezbyt często, czasem nawet chodziłem po samą wodę, co przekładało się na zmarnowane 30 minut. A przecież przez 30 minut można zrobić 100 genialnych zdjęć i ominąć kilka ciekawych batelek!


Oszczędność czasu, pieniędzy

Dlaczego oszczędność czasu? Dlatego, że nie muszę chodzić do sklepu i kupować zgrzewek wody.


Dbanie o środowisko

,,Jeśli da­lej nie będziesz dbał o śro­dowis­ko, to niedługo je­dynym za­pachem la­su będzie choineczka samochodowa…”

Znalazłem gdzieś taki cytat i zapadł mi głęboko w pamięci.

Jeżeli chcemy zmienić i chronić naszą planetę to musimy zacząć od siebie – jeżeli nie będziemy kupować przez cały rok plastikowych butelek to używając matematyki:

1 butelka 1.5 litrowa dziennie ≈ 365 butelek w roku.

I teraz wyobraź sobie wieeelką stertę Twoich pustych butelek walających się na stercie innych śmieci. Nie jest to przyjemny widok, nieprawdaż?