Freestival Street Games 2018 – Grodzisk Mazowiecki

Jeżeli miałbym zadać Ci teraz pytanie – jakie najpopularniejsze sporty znasz? Zastanów się chwile.

Na pewno jedną z Twoich odpowiedzi była piłka nożna, siatkówka, koszykówka, piłka ręczna lub pływanie.

A co jeżeli spytałbym Ciebie – jakie najefektowniejsze sporty znasz? No właśnie! Tutaj jest już ciężej.

Jestem przekonany, że jeżeli chociaż raz przechodziłeś przez miasto i widząc człowieka robiącego z piłką niemożliwe i nierealne rzeczy, na pewno zatrzymałeś na nim swój wzrok. Może nawet podszedłeś i zacząłeś go nagrywać i może wrzuciłeś mu drobniaka do czapki, a on Ci podziękował.

Dla mnie to jest najefektowniejszy sport – freestyle football, czyli sztuczki z piłką!

freestival street games-2018-grodzisk-mazowiecki-freestyle-football

Turniej w środku wakacji – i to jeszcze przy stolicy!

Już w najbliższy weekend, czyli 28 i 29 lipca odbędzie się turniej Freestival Street Games w Grodzisku Mazowieckim przy stawach Walczewskiego! Będziecie mogli tam zobaczyć całą rzeszę sportowców, którzy w duchu fair play będą rywalizowali ze sobą o zwycięstwo w trzech kategoriach:

  • głównej, czyli battle – dwóch zawodników, prezentujących swoje umiejętności z jak najlepszej strony – sędziowie oceniający (czyli, m.in.: Bartłomiej Kala Rak i Mateusz Odrzygóźdź), kierujący się płynnością, kreatywnością i trudnością wykonania ewolucji, głosują na zwycięzce. Zazwyczaj jeden pojedynek trwa 3 minuty – każdy gracz ma 3 wejścia po 30 sekund, jednak organizator w tym roku postawił na (według mnie) ciekawszy sposób – wejścia będą bez ograniczenia czasowego. Gracze będą mogli zagrać więcej lub mniej niż 30 sekund – oczywiście nie będą mogli przesadzać 🙂 Poniżej macie jeden z pojedynków z poprzedniej edycji.

  • Panna 1 vs 1 – na pewno znacie tą konkurencję, tylko pod inną nazwą. Zakładanie dziur, sit – już kojarzycie? Gracz, który założy sito przeciwnikowi automatycznie wygrywa pojedynek, który można wygrać również przez największą liczbę strzelonych goli przez 3 minuty.


Poniżej znajdziecie cały plan turnieju:

make-freestyle-freestival-street-games-2018

 


A oto nagrody dla zawodników w poszczególnych konkurencjach:

✖️Freestyle Battle
? 1 000 zł
? 600 zł
? 300 zł
.
✖️Panna
? 600 zł
? 400 zł
? 200 zł


Wśród graczy wystąpi wiele doświadczonych i utytułowanych freestylerów!


W tym roku postanowiłem podejść do turnieju trochę inaczej. Ta poprzednia edycja była dla mnie ogromnym wyzwaniem, cieszę się bo zrobiłem turniej w których udział wzięło ponad 100 zawodników, wielu z zagranicy. Pojawiło się wielu partnerów, którzy nigdy wcześniej nie brali udziału w naszych turniejach, udział wzięły znane osoby, klimat był prawdziwie uliczny i pojawiło się wiele dodatkowych atrakcji. Jeżeli chodzi o tegoroczną edycję, będzie kilka zmian, prawdopodobnie zmienimy miejsce rozgrywania części eliminacji, oraz finału konkurencji Freestyle Battle. W tegorocznej edycji pojawią się nagrody pieniężne dla zawodników – Damian Gawrych, organizator FSG2018

Przeprowadziłem wywiad z organizatorem turnieju – Damianem Gawrychem. Jeżeli interesuje Was jego firma Alternative Soocer lub chcecie dowiedzieć się nieco więcej o organizacji turnieju, bardzo Was zachęcam!

Damian Gawrych – Młodszy czy starszy, marzymy tak samo

To gdzie i kiedy się widzimy?

Freestival Street Games 2018 

? 28-29 lipca 2018

?️ Stawy Walczewskiego, Grodzisk Mazowiecki

? Facebook Freestivalu


Inni o Freestivalu:

http://zachodniemazowsze.info/tag/freestival-street-games-2017/

http://centrumkultury.eu/wydarzenia/events/freestival-street-games-2017

https://www.obiektywna.pl/Grodzisk-Mazowiecki/freestival-street-games-2017

%d bloggers like this: