Co gdyby nie freestyle football? Jak wyglądałoby moje życie teraz?

Większość z nas zapewne kontynuowało by karierę piłkarską, lub trenowała inny sport. Dla nas freestyle, jest czymś co znacznie zmieniło nasze życie, wpłynęło na nasz rozwój. Sport jakim jest Freestyle Football, ma w sobie coś magicznego, cytując Andrew Hendersona “Niezwykłe jest to, że za pomocą piłki mogę wyrazić samego siebie, pokazać kim jestem”. Kiedy zaczynałem z tym sportem, oglądałem wiele filmów, pojedynków z Mistrzostw Świata czy Mistrzostw Europy, na każdym z tych filmów było widać jaki szacunek mieli do siebie rywale, jak zachowywali się po pojedynkach. Freestylerzy nazywali się rodziną, każdy wspiera drugiego… Hmm.. jak to jest możliwe przecież, to rywalizacja, każdy z nich ciężko trenuje żeby osiągnąć sukces, dlaczego miałby starać się pomagać swojemu rywalowi, skoro dzięki jego błędom to on może zwyciężyć?!

lubasz freestyle night, ball

Gdy wszedłem na dobre w ten sport, najlepsze czego doświadczyłem, to właśnie wsparcie innych ludzi. To wręcz niesamowite, ale sam stwierdziłem, że kurde faktycznie tutaj wszyscy są jak wielka rodzina, nie ważne czy ktoś jest Mistrzem świata, czy początkującym – każdy wspiera każdego! Zrozumiałem, że w tym sporcie osiągnięcia i tytuły schodzą na drugi plan, a najważniejsze to mieć radość z tego co się robi i tak powinno być w każdym sporcie. Może spowodowane jest to tym, że jest to młoda dyscyplina, że to dopiero tak na prawdę początki jej istnienia, ale jestem przekonany, że jest to najlepsza społeczność ludzi jaką było mi dane w życiu poznać.

Tak więc co gdyby nie freestyle? Zapewne nie poznałbym setek świetnych ludzi, zamiast na treningu spędziłbym czas przed komputerem, byłbym mniej sprawny fizycznie, mniej kreatywny. Zdobyłem niesamowitą pasję, która daje mi radość z każdego dnia w życiu. A Ty? Co robiłbyś gdybyś nie poznał dyscypliny jaką jest Freestyle Football? Zadałeś kiedyś sobie to pytanie?