Make Freestyle ⚽

Sztuczki z piłką dla każdego!

Wywiady

GENK UP! : wywiad z twórcami dokumentu

2016-08-13 (3)

2 dni temu światło dzienne ujrzał film dokumentalny ,,Genk Up !”, wyprodukowany przez kanał Tek Neek. Postanowiłem porozmawiać z producentami filmu i przybliżyć Wam więcej szczegółów na temat tej produkcji. Miłej lektury 🙂

BF : O czym opowiada film?

TN : Ukazuje historię Daniela Dennehy’a znanego również pod pseudonimem Dan The Man – pochodzącego z Irlandii chłopaka, który ma wielką pasję do freestyle footballu. Większość filmu skupia się na zawodach RedBull Street Style 2012, gdzie Daniel mimo przeciwności losu zajął bardzo wysokie miejsce.

2016-08-13

BF : Dlaczego akurat Daniel jest postacią pierwszoplanową?

TN : Na samym początku naszego pomysłu w filmie mieli występować Tobias Becs, Daniel Dennehy, Hannser Herr, Tom Folan i Ethan Altmann dlatego prowadziliśmy nagrania z wszystkimi w/w freestylerami. Jednak to historia Daniela była tą najsilniejszą i najbardziej rozwiniętą dlatego postanowiliśmy skupić się tylko na nim. Nie chcieliśmy zrobić zwykłego filmiku ze sztuczkami. Naszym zamysłem było zrobienie prawdziwego dokumentu i stwierdziliśmy, że nie wykorzystamy filmików innych freestylerów.

BF : Jak wpadliście na pomysł nagrania dokumentu?

TN : Pomysł zrodził mi się w głowie już dawno. Od założenia mojego kanału na YT – Tek Neek – zawsze chciałem zrobić coś większego niż 3-4 minutowe filmiki. Gdy Daniel zajął wysokie miejsce film przekształcił się w coś znacznie większego. Przez to nie jest to już film tylko dla freestylerów, lecz osób nie zajmujących się tym na co dzień.2016-08-13 (2)

BF : Jak długo nagrywaliście film?

TN : Dokument rozgrywa się od czerwca do października 2012 roku, lecz ujęcia nie były kręcone codziennie. Odwiedziłem Dana w Dublinie, gdzie kręciliśmy ujęcia przez tydzień, następnie SuperBall gdzie filmowaliśmy również przez tydzień i Lecee – również tydzień. Myślę, że zajęło nam to około 3 tygodni.


Dziękuje Svenowi Fielitz i Thomasowi Vandendriessche za udzielenie wywiadu !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *