Make Freestyle ⚽

Sztuczki z piłką dla każdego!

Informacje Zdrowie

Apsik! – jak skutecznie radzić sobie z przeziębieniem?

fot-2-213304

“Jest czwartek, przyszedłem już ze szkoły pełen energii aby wreszcie po 8 godzinach nauki wyjść na dwór i podbić wymarzone combo. Przez okno świeci piękne słońce, które dodatkowo motywuje do gry. Mama mówiła żebym założył czapkę, rękawiczki i ubrał się ciepło, ale “Po co? Jest przecież ciepło”. Po godzinie gry niestety nie podbiłem comba ponieważ cały się trząsłem z zimna. Dzień później miałem już katar w nosie i bolało mnie gardło. Nic mi się nie chciało, nawet poodbijać.”

No niestety, czasem tak bywa, że choroba odbiera nam chęci do jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Dziś napiszę Wam kilka domowych sposobów, które ja sam stosuje i które pomogą Wam w leczeniu przeziębienia. Zapraszam!


  • Jeżeli choroba daje Ci się we znaki przyjmij sporą dawkę witamin. Nie mówię tu o tabletkach, lecz o owoce (jabłko, cytryna, maliny) i warzywa (czosnek, cebula, rzodkiewka). Ciekawym sposobem są też suszone owoce.
  • Gorąca herbata z sokiem malinowym lub z dodatkiem miodu pomoże zbić gorączkę poprzez zwiększenie potliwości organizmu.

    tea

  • Interesującym sposobem jest inhalacja (więcej informacji tutaj), czyli wdychanie pary (nie z papierosów). Możemy dodać specjalną wodę, którą można kupić w aptece lub przegotowaną wodę i inhalować się kilka minut.
  • Chrzan jest cennym źródłem witamin C, A i B i związków bakteriobójczych. Możemy dodawać go do buraczków. Ja osobiście dodaje go do kanapek. Mniaaaam! 🙂
  • (c) tinlinx
    Gdy męczy Cię ból głowy wykonaj masaż w okolicach czoła i skroni, który może zmniejszyć ból.
  • Mi osobiście na gorączkę pomaga porządne spocenie się pod kołdrą i popijanie herbaty z cytryną (pkt.2).

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *