Make Freestyle ⚽

Sztuczki z piłką dla każdego!

jordan morrison freestyle football australia super ball prague
Wywiady

Jordan Morrison – ,,Pamiętam, jak ćwiczyłeś podczas lunchu!” | WYWIAD

A wszystko zaczęło się od Super Balla

– To co, rozstawiamy się tutaj? Jak dobrze pamiętam był to dzień przed finałami Super Ball w Pradze. Razem z kumplami zwiedzaliśmy piękną stolicę Czech, kiedy to jeden wpadł na pomysł, aby pograć sobie w centrum. – Dobra, to co, rozstawiamy się w końcu? Rzuciliśmy wszystkie rzeczy, jeden pilnował, a reszta grała. Podchodziło sporo osób, robiło zdjęcia, nagrywało, dzieciaczki przychodziły, bo były bardzo zainteresowane tym, co tutaj się dzieje. Podszedł też jeden, nieco starszy chłopak. Od razu poznałem kto to. – Hey Jordi! – krzyknąłem. Tak, był to Jordan Morrison z kolegą. Tak, też zwiedzali Pragę i cykali foty. Tak, uwielbiam jego styl gry. Pogadaliśmy chwilę i przyszła mi do głowy fajna myśl – a czemu by nie zrobić z nim wywiadu. Spytałem się, MEGA się ucieszył i po turnieju zgadaliśmy się na Facebooku. Niżej znajdziecie efekty naszej rozmowy – myślę, że będzie dla Was tak samo wartościowa, jak jest dla mnie! Ale na początek genialny pojedynek z naszym rodakiem – Michrycem!

Jak rozwija się freestyle football w Australii?

Australia ma super młodą scenę freestyle footballu, która dopiero odnajduje się na scenie światowej. W Australii jest kilku czołowych zawodników, z których każdy ma swój niepowtarzalny styl, co bardzo przyspieszyło rozwój tego sportu w Australii. Wzrost ten pochodzi z przyjaznej rywalizacji pomiędzy freestylerami, rozgrywkami (dopiero niedawno) i przez filmy z Instagrama, ponieważ odkrywamy nowych wschodzących graczy co jakiś czas.

Widziałem, że organizujesz mistrzostwa Australii – co było największym wyzwaniem w organizacji tego wydarzenia?

Po raz pierwszy organizowałem turniej, więc dosłownie wszystko było największym wyzwaniem! Ale gdybym musiał wybrać jedną rzecz, powiedziałbym, że znalezienie sponsorów, którzy pomogliby w finansowaniu tego wydarzenia, było największym wyzwaniem.

Co dla Ciebie jest najprzyjemniejsze we freestyle footballu?

Dla mnie największą przyjemnością we freestyle’u jest spotykanie się ze społecznością. Szalonym uczuciem jest spotkać się z freestylerem, z którym rozmawiałeś przez lata w mediach społecznościowych i czujecie się jak najlepsi przyjaciele, gdy zaczynacie razem ćwiczyć i spędzać wolny czas. Można nauczyć się wielu nowych rzeczy od ludzi, których spotykasz w tej społeczności i budować naprawdę dobre relacje, a dla mnie jest to najfajniejsza rzecz. https://makefreestyle.pl/pl/fagerli-brothers-badz-gotow-poswiecic-wiele-godzin-treningu-i-cieszyc-sie-nim-wywiad/

Wyobraź sobie, że cofasz się w czasie do okresu, w którym zaczynałeś trenować freestyle football – co chciałbyś powiedzieć sobie młodszemu, jakiej rady chciałbyś mu udzielić?

Poczucie zdenerwowania przed zawodami jest szczególnym uczuciem i powinieneś nauczyć się cieszyć tą emocją, ponieważ nie ma wielu ludzi, którzy mieliby taką możliwość. To jest rada, którą dostałem od Gautiera, gdy mieszkaliśmy razem w Japonii i pomogło to zmienić moje spojrzenie na rywalizację i nerwy. To właśnie było by to, co mógłbym powiedzieć młodszemu mnie.

Jak to jest być jednym z najlepszych graczy SD na świecie? Jak wygląda twój plan treningowy?

Nie uważam się jeszcze za jednego z najlepszych sit-downowców na świecie, ale wspaniale jest mieć ludzi, którzy podchodzą do mnie mówiąc, że lubią oglądać moje comba, bardzo lubię dostawać takie komplementy 🙂 Największa poprawa w SD nastąpiła, gdy miałem jedną regularną sesję w ciągu dnia, a jedna sesja skupiała się tylko na sztuczkach na siedząco wieczorem. Każda sesja trwa około 3 godzin. Podczas sesji siedzącej skupiam się na bardzo konkretnych rzeczach na każdą godzinę; około jedna godzina na podeszwach, jedna godzina na regularnych ruchach na siedząco i jedna godzina na robienie nowych trików i ruchów.

Jak twoi szkolni koledzy reagowali na to, że grasz we freestyle football?

Kiedy zacząłem grać we freestyle football, straciłem większość moich znajomych ze szkoły! Spędzałem swoje przerwy ćwicząc samotnie w kącie sali gimnastycznej, a niektórzy mogli pomyśleć, że to bardzo dziwne 😀 Niewielu przyjaciół, którzy mnie wspierali w tym czasie, wciąż są moimi najbliższymi przyjaciółmi. A ci, którzy uważali, że to dziwne, podchodzili do mnie na ulicy i mówili coś w rodzaju: ,,Dokąd jedziesz na następny turniej? Pamiętam, jak ćwiczyłeś podczas lunchu!”
Poczucie zdenerwowania przed zawodami jest szczególnym uczuciem i powinieneś nauczyć się cieszyć tą emocją, ponieważ nie ma wielu ludzi, którzy mieliby taką możliwość.

Co jest najgorsze według Ciebie w tym sporcie?

To, co przygnębia mnie w tym sporcie to to, kiedy widzę freestylerów z dokładnie tymi samymi setami / sztuczkami / stylem / i tak dalej… jak inny freestyler. Chciałbym, aby wszyscy przynajmniej mieli swój własny flow lub robili inne sztuczki i kombinacje. Ale w końcu jest to “freestyle”, więc jeśli ktoś widzi freestyle w taki sposób, że chce dokładnie kopiować innych, to właśnie dla nich jest to “freestyle” i mogę to uszanować! 🙂

Czy poza freestyle footballem robisz cokolwiek innego ze swoim ciałem? Dieta, rozciąganie, bieganie?

Dla mnie siła, kondycja i rozciąganie to świetny sposób na urozmaicanie freestyle’u mogący dać ci przewagę nad innymi. Trening siłowy w celu budowania siły i wzmocnienia danych obszarów ciała, aby pomóc w zapobieganiu kontuzjom, jest bardzo ważnym aspektem, na którym skupia się wiele osób. Trening wytrzymałości jest jak piekło, ale mając nadzieję, że ćwiczenie na rowerze treningowym przez 30 minut może pomóc zwiększyć wytrzymałość, jest to bardzo fajna opcja. Rozciąganie jest najważniejszą częścią freestyle’u – uważam, że pomaga to w zapobieganiu kontuzjom, pozwala łatwiej wykonywać sztuczki i lepiej utrzymuje nasze nogi podczas treningu.
3 szybkie Trick, którego nienawidzisz to… W tej chwili naprawdę nie lubię ALATWa na słabszą nogę … jestem zmęczony widząc ludzi robiących ALATW, 20x htw, ALATW, 20x htw, x5 w combie. Ponadto, kiedy próbuję tej sztuczki, zawsze uderzam siebie 😀
Twoja ulubiona muzyka do treningu to… Podczas treningu lubię słuchać wszystkiego, bo pomaga mi to zachować kreatywność i ciekawość. W tym roku, w tygodniach poprzedzających Superballa, słuchałem wielu funkowych i future funkowych kawałków, dla mnie to taki lifehack, aby uzyskać super przyspieszenie i wejść we flow, natychmiast! Sprawdź niektóre tracki Agrume, Android52, Tsundere Valley lub klasyków takich jak Earth Wind & AMP, Fire, George Benson, Carl Carlton.
Twoja ulubiona piłka to… Najlepszą piłką dla mnie jest wydanie Ball Beat Crew piłki Tachikara. Jej grip jest absolutnie idealny do wszystkiego, co robię, ma rozmiar 4,5 i jest czarna :O
https://makefreestyle.pl/pl/luca-chiarvesio-4rev-wywiad-freestyle-football/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *