lubasz freestyle night, ball, lfn

Pamiętam jak niecały rok temu w połowie lutego wyjechałem o 2:20 z domu, aby dotrzeć na 7 rano na moje pierwsze zawody, które zrobiły na mnie MEGA wrażenie i na pewno zachowam je bardzo długo w mojej pamięci. Pierwszy raz zobaczyłem tylu ludzi, którzy zjechali nie tylko z Polski ale i z innych krajów. Poziom i klimat turnieju w Lubaszu był nieziemski i jestem pewny, że w lutym 2018 roku to samo się powtórzy!

Wielkimi krokami zbliża się jeden z największych zimowych turniejów w Europie i na świecie, który w lutym tego roku zgromadził ponad 140 młodych oraz doświadczonych freestylerów, którzy rywalizowali naprzeciw siebie w kilku konkurencjach. Lubasz Freestyle Night, bo o nim mowa odbędzie się również w 2018 roku i będzie to 5 jubileusz tego wydarzenia. Z pierwszych oficjalnych informacji możemy dowiedzieć się, że organizatorzy spodziewają się około 150 graczy, i uwaga – nie tylko z Europy!  Skład sędziowski również ma gościć gwiazdy freestyle footballu. Jednym z nich będzie Anders Borg Petersen, o którym notkę możecie przeczytać poniżej.


Cieszymy się, że Anders Borg Petersen z Danii jest pierwszym sędzią Lubasz Freestyle Night 2018! Jest zwycięzcą mistrzostw Europy w sick 3 w 2016 roku i zdobywcą European Street Cup 2017. Cztery razy wygrał mistrzostwa Danii! Gra głównie lowera. Lubi skupiać się na kombinacjach w nt i 3 revach. Lubi też brać udział w battlach i trenować allround. Styl i flow są dla niego bardzo ważne. Wierzymy, że to dobry wybór!


Drugim sędzią zostanie Gautier Fayolle – jeden z przedstawicieli włoskiej grupy Footwork!

Turniej odbędzie się już za niecałe 2 miesiące i będzie trwał 3 dni – od 15 do 18 lutego. Nowością jest, że po raz pierwszy zostanie zorganizowany turniej panna 1 vs. 1 – myślę, że wiele osób weźmie w nim udział i będzie to ciekawą alternatywą dla freestylerów grających wyłącznie comba w airze.

Więcej znajdziecie na oficjalnej stronie turnieju!Kolejni sędziowie to: