luca-chiarvesio-freestyle-football-interview-4-rev

ENGLISH VERSION HERE!

luca-chiarvesio-freestyle-football-interview-4-rev

Luca – człowiek stworzony do freestyle footballu

Jeżeli jesteś prawdziwej krwi freestylerem to na 101% słyszałeś już o człowieku, który kilkanaście dni temu – mogę śmiało powiedzieć – wzniósł freestyle football na wyższy poziom, pokazując każdemu niedowiarkowi, że coś jest niemożliwe tylko w naszych głowach. Jest również istnym rekordzistą w zrobieniu ponad DWUSTU 3 revów! Powitajmy gorącymi brawami – Luca aka 4rev Chiarvesio! Postanowiłem przeprowadzić z nim rozmowę, z której dowiecie się m.in: co myśli na temat limitów w sporcie czy jak stać się najlepszym lowerowcem na świecie! Nie przedłużając zapraszam!


– Nikt tak dawno nie robił tak wielkiego zamieszania w świecie freestyle footballu. Po włączeniu Facebooka zauważyłem, że co piąty post dotyczył Ciebie – jak podbić media społecznościowe?

Haha 😀 Wierzę, że to było moje najpotężniejsze wideo od bardzo dawna i prawdopodobnie moje najlepsze! Gdy tylko go przesłałem, miałem dziwne uczucie w całym ciele, którego nigdy przedtem nie czułem i czekałem na feedbacki od innych freestylerów. Zaskoczyło to wielu ludzi, to było niesamowite. Kocham to????

– Jak wyglądał dzień, w którym zrobiłeś 4rev?

Myślę, że to było 24 lutego, ale spróbowałem tego po raz pierwszy zaczynając od lepszej nogi 6 dni wcześniej.

Jakie według Ciebie są ograniczenia we freestyle football? Zrobiłeś 4rev i dwieście 3 revów – czy można zrobić więcej w przyszłości?

Jestem w 100% pewny, że ​​można pójść dalej, musi być możliwe wykonanie więcej trików z czterema obrotami, a także bardziej zaawansowanych wariantów beck/lebioda (z 1+ rev na początku). Do zrobienia pozostało jeszcze sporo trików, ale nie jestem pewien, czy można je wykonać w czysty sposób. Będę próbował dojść tak daleko, jak tylko mogę.

– Czy kiedykolwiek próbowałeś innego 4reva?

Tak oczywiście! Zbrodnią byłoby nie spróbować więcej tricków z 4 obrotami po wykonaniu jednego z nich. Próbowałem głównie sklatw i 4 atw nt, ale także htpatw. Najłatwiejszy z nich znajduje się pomiędzy dwoma ostatnimi, a przy dużej ilości patwów (apatw) bez podskoku kiedyś musi stać się to możliwe.

https://makefreestyle.pl/pl/damian-gawrych-mlodszy-starszy-marzymy-samo/

– Dlaczego freestyle football? Jak to się zaczęło?

Zwykle grałem w piłkę nożną, z kilkoma kolegami z drużyny, którzy od czasu do czasu robili proste tricki. Nie umiałem jeszcze dobrze żonglować, ale chciałem się tego uczyć, więc zacząłem próbować sztuczek, nauczyłem się dookoła świata w ciągu jednego tygodnia, ale nadal grałem w piłkę przez 1 rok. Pewnego dnia oglądałem mecz piłki nożnej w telewizji w którym jedną z drużyn był Milan. Kamery podeszły do Ronaldinho i pamiętam, że zrobił wtedy bardziej zaawansowane triki w porównaniu do tych, które widziałem wcześniej. To znów wzbudziło moją uwagę, więc spróbowałem kilku sztuczek znalezionych w kilku tutorialach na Youtube i bardzo podobał mi się proces uczenia się ich. Zastanawiałem się jednak, czy freestyle to więcej niż triki piłkarskie, i znalazłem pierwsze prawdziwe filmy freestyle’owe. Touzani, Palle, Skóra, Ethan, Mirko… Pokochałem to, co robili i zastanawiałem się: “jak szalone byłoby robić wszystkie sztuczki i kombinacje, które oni robią? Robią rzeczy, które wyglądają bardziej niż niemożliwe! “. Zaczęło się mniej więcej tak 😀

– Jak wygląda twój typowy dzień? Masz jakiś plan treningowy?

W normalny dnień bez podróży i wydarzenia budzę się, jem śniadanie, sprawdzam pocztę i patrzę, czy mam jakieś moje wideo lub z Footworku do edycji. Potem jem lunch, idę ćwiczyć około 14:00 (przynajmniej w tych dniach) i kończę, kiedy skończę. Czasami lubię trochę pobiegać, ale to bardzo męczy moje nogi, więc robię to tylko czasami. Wieczorem normalnie spędzam czas z przyjaciółmi lub robię coś więcej z freestyle footballem.

Nigdy tak naprawdę nie miałem systemu treningowego ani planu, zwykle po prostu się rozgrzewam, a następnie próbuję wszystkiego, co przychodzi mi na myśl. Jak dla mnie, jest to najlepszy sposób, aby cieszyć się treningiem!

– Czy masz jakiś sposób na tak niesamowitą wytrzymałość, jaką ty masz? Czy korzystasz z diety lub specjalnych ćwiczeń?

W domu moja dieta jest całkiem dobra – to jest coś podobnego jak dieta śródziemnomorska, w tym oczywiście warzywa, owoce itd. … Z wyjątkiem tego, gdy sytuacja wymyka się spod kontroli i jem trochę słodyczy, ale to naprawdę nie jest dla mnie problem. Nie mam specjalnych ćwiczeń i nawet nie rozciągam się tak dużo, ale kiedyś ćwiczyłem judo przez 6 lat – mam taką tendencję, że kiedy siadam, zawsze krzyżuję moje nogi, co sprawia, że staje się bardziej elastyczny (?), tak naprawdę nie wiem! 😀

– Co sądzisz o rozwoju freestyle’u na świecie jako najlepszy airowiec na świecie?

Myślę, że w ciągu ostatnich kilku lat poziom freestylu urósł niesamowicie szybko i oczywiście w przyszłości będzie jeszcze lepszy. Nie jestem pewien co do jego kierunku, jednak moim zdaniem lower nadal będzie głównym stylem w freestyle footballu mimo, że wielu nowych freestylerów skupia się na czymś innym. Ale nie zrozum mnie źle, to nie jest złe! Po prostu czasami wyobrażam sobie, jak wyglądałby świat z 500 freestylerami z poziomem Akima, każdy z nich z innym stylem i innymi mocnymi stronami … nieźle!!

“Najlepszy lowerowy freestyler na świecie” dziękuję bardzo! Naprawdę to doceniam, ale w taki czy inny sposób zawsze będzie trudno określić, kto jest najlepszy.

– Jak to jest z pasją – miałeś kiedyś momenty zwątpienia, jak sobie z nimi radziłeś?

Czasami zastanawiałem się, czy to było tego warte, czy mogłem to zrobić inaczej, coś takiego. Wciąż robię podobnie, ale to było głównie w przeszłości. Obserwowanie własnych postępów i porównywanie to z czasem, gdy zaczynałem, odbiera wszelkie wątpliwości – wierzę, że to najlepsza rzecz, jaką mogłem robić w życiu!

– Słyszę od wielu osób, że wzorują się na Tobie – czy możesz dać im jakieś rady, dzięki którym mogą stać się również dobrymi lowerowcami?

Cieszę się, że mogę być inspiracją dla wielu freestylerów, szczerze mówiąc, nigdy bym nie pomyślał, że zajdę tak daleko – kto by powiedział, że jest tutaj mowa o facecie, który kiedyś nie umiał nawet żonglować! Oto, co mogę powiedzieć freestylerom, którzy chcą dotrzeć do największego poziomu w airze:

  • Pamiętaj, że masz dwie nogi i każda z nich może robić tricki. Zawsze trenuj słabą nogę, polecam to od samego początku, mimo, że na początku będziesz czuł się nieswojo. W pewnym momencie nie będzie już to tak niewygodne, a dla Ciebie będzie to miało wielkie znaczenie.
  • Nie porównuj swojego postępu z czyimś innym, ponieważ możesz zacząć szybciej się rozwijać, gdy najmniej się tego spodziewasz.
  • Skoncentruj się na budowaniu swojego poziomu, trenuj różne sztuczki i wariacje, aby nauczyć się różnych technik i zawsze staraj się być lepszy niż byłeś dzień wcześniej. Normalnie na każdym treningu robię trick/combo, którego nigdy wcześniej nie robiłem, czasami jest to coś bardzo prostego, innym razem jest to nowe trudne 3rev. Ważne jest, aby cały czas iść do przodu, nie ważne jak szybko ????

3 szybkie

1) Czy próbowałeś zrobić LIPATWa?

Tak! Próbowałem wiele razy, dla mnie jest to bardzo frustrująca sztuczka, aby ją wykonać, ponieważ jestem lepszy w trikach z początkowym kółkiem w in, ten potrzebuje naprawdę wysokiego latwa out i wiele razy po prostu uderzyłem źle piłkę o kilka milimetrów. Innym razem robię to całkiem dobrze, ale nie mogę wykończyć tej sztuczki z powodu niezręcznego ostatniego kółka. Myślę, że miałem go w sumie 20 razy w przód, niektóre z 2 żonglerami, ale nigdy nie zrobiłem go czystego. W każdym razie to nie jest aż taki problem, prawdopodobnie zrobię to na następnym treningu! 😀 

2) Z których sztuczek z tych 200 3 revów jesteś najbardziej zadowolony?

Hjlatw był naprawdę denerwujący, głównie dlatego, że miałem go w przód za każdym razem, gdy go próbowałem. Pewnego dnia postarałem się jeszcze bardziej i to podbiłem. Najśmieszniejsze jest to, że wziąłem piłkę 30 sekund później, i podbiłem go po raz drugi, po tym, jak prawie skończyłem swoją całą cierpliwość i włożyłem w to ogrom ciężkiej pracy, aby zrobić pierwszą próbę. Czasem śmieję się sam z siebie jak to wszystko działa…

Szatw out był również trudny. Po prostu nie jestem typem freestylera robiącego wszystkie sztuczki do zewnątrz, ale myślę, że w pewnym momencie po drodze też się ich nauczyłem! Zbliżałem się do tej sztuczki jesienią 2016 po podbiciu jej przez Akima na Superballu – miałem ją w przód przez bardzo długi czas, dopóki jej wreszcie nie podbiłem.

Luca Motion jest ostatnim, o którym chcę wspomnieć. Zajęło mi to 1 dzień, aby ją podbić po wielu próbach –  to było w 2017 roku w Kolumbii. Nie wiem nawet, jak mogłem zrobić tę sztuczkę słabą nogą, samo myślenie o tym sprawia mi dyskomfort, ale jakoś to zrobiłem. To jest piękno freestyle footballu!

3) Kto jest Twoim ulubionym freestylerem?

W tej chwili nie mam ulubionego freestylera. Lubię patrzeć na freestylerów, którzy przekraczają granice i konsekwentnie trenują. Gdybym miał wybrać tylko jednego freestylera, który miał na mnie wpływ przez lata, bezpośrednio i pośrednio, powiedziałbym, że jest to Ethan. Wiele się od niego nauczyłem, zwłaszcza w pierwszych latach treningów.

https://makefreestyle.pl/pl/iact-alexander-wessberg-wywiad-freestyle-football/

https://makefreestyle.pl/pl/mistrz-polski-cyprian-mikita-freestyle-football/