łukasz chwieduk

Jakieś kilka tygodni temu siedząc na przerwie w szkole przeglądałem InstaStories – a wiedzcie, że robię to niezwykle rzadko porównując się do innych. To lecimy – powiedziałem. Pierwszym zdjęciem było zdjęcie Brzezika w pociągu lub autobusie, na drugim był Lipa z kumplami, a trzecim story był filmik nagrany przez Łukasza Chwieduka, gdzie mówił o jakimś występie w telewizji. Pomyślałem, że może być to coś ciekawego dlatego też wszedłem na jego konto na FB i Instagramie aby dowiedzieć się czegoś więcej. ,,…wystąpię w Mam Talent…”, ,,Oglądajcie mnie…” – w ekranie telefonu widziałem uśmiechniętą twarz Lukiego opowiadającego o tym występie.

Na lekcjach sporo myślałem o jego battli z Brynjarem, niesamowitym uperze jaki prezentuje. Przez głowę przeszła mi myśl: ,,A może by tak do niego napisać? Jakiś wywiadzik?”. Jednak po szkole już o tym nie pamiętałem. I tak zostało do dnia, w którym wchodząc na FB zobaczyłem sporo postów typu: już dziś Luki w Mam Talent, musicie to oglądać. Sprawdziłem godzinę – 20:00. Włączyłem telewizor. Przełączyłem na TVN. W tej chwili po kilku reklamach zaczął się program ,,Mam Talent”. Nie jestem maniakiem oglądania telewizora, teraz praktycznie go nie oglądam, ale na występ czekałem z niecierpliwością. W czasie występu znowu przyszła mi myśl na wywiad z nim. Dlatego też od razu po ,,3 razy tak!” wziąłem się do pisania pytań dla niego nie wiedząc czy się zgodzi. Jednak miałem małą nadzieję, że się uda.

I udało się! Przed sobą masz wywiad z Łukaszem Chwiedukiem – człowiekiem, który jest dla mnie inspiracją. Zapraszam Cię do przeczytania go!

 

Zobaczcie jeszcze raz część mojego występu w programie Mam Talent. Mam szansę dostać się do półfinału! Możecie mi w tym pomóc: Polubić ten filmik albo napisać w komentarzu czy Wam się podobało, a nawet w porywie – udostępnić ten post 🙂

Ja się jaram Waszym odbiorem! ????

Opublikowany przez Łukasz ‘ Luki ‘ Chwieduk na 12 października 2017


Dlaczego postanowiłeś wystąpić w Mam Talent?   

Mam trzy powody. Pierwszy to promocja siebie i sportu jakim jest freestyle football, bo nikt nas ani mnie nie zna. A raczej prawie nikt, bo to się powoli zmienia.

Drugi to po prostu fakt, że chcę sobie poprawić warunki życiowe – a nagroda na to pozwoli.

Po trzecie – i jak zaznaczam, najważniejsze, chcę za ewentualną wygraną przeznaczyć część pieniędzy na organizację Mistrzostw Europy we freestyle footballu w Polsce.

Wiemy jak Polacy radzą sobie w tym sporcie, ale nie osiągamy ostatnio zbyt dużo, bo najzwyczajniej w świecie brakuje nam środków na to, żeby jeździć po innych krajach za swoje pieniądze i pojawiać się na turniejach. Jeżeli nie wygram tego programu i nie będzie środków na ten turniej, to sądzę, że i tak znajdzie się chętne grono sponsorów, które usłyszało o mojej inicjatywie – pamiętajmy, że teraz Polska zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata i każda praktycznie firma jest chętna do sfinansowania wydarzeń związanych z piłką nożną.

Jak przygotowałeś się do tego występu i jak długo to trwało?

Tak, jak każdy. Trening, powtarzanie, trening, powtarzanie. Trwało to może 2 tygodnie. Ale moja mała rada dla wszystkich, którzy chcą robić dobre show – używajcie utworów, które Was osobiście poruszają albo Wam się podobają. Czujecie wtedy rytm i muzykę, jesteście w stanie wykrzesać z siebie więcej. Sprawdzone!wywiad-tvn-mam-talent

Występowałeś kiedyś przed tak liczną publicznością?

To nie jest duża publiczność. Każdego dnia na pokazach ulicznych mam podobną frekwencję, jestem przyzwyczajony.

Co planujesz zaprezentować w następnym odcinku? Będzie więcej mocniejszych rzeczy?

Trochę tajemniczości nie zaszkodzi

Śledźcie mój fanpage aby być na bieżąco!

Przenieśmy się może kilkanaście tygodni do tyłu – odbyły się wtedy mistrzostwa świata – SuperBall. Jesteś zadowolony ze swoich występów?

I tak i nie. Tak, bo przez cały sezon robiłem występy uliczne w Sopocie, żeby móc pozwolić sobie na wyjazd na ten turniej i zarobić coś na przyszłość – a, jak niektórzy błędnie sądzą, takie występy nie umożliwiają przygotowania do zawodów, ponieważ trzeba na ulicy pokazać schematy wyuczone i takie, które można wykonać za każdą próbą – a jak wiemy, podczas normalnego treningu piłka musi spaść, żebyśmy nauczyli się tego, co robić, żeby nie spadała. Cieszę się jednak, że udało mi się zdobyć 2 miejsce w kategorii routine.

wywiad-tvn-mam-talent

Wiele osób uważa Twoją battlę z Brynjarem jako jedną z najlepszych na turnieju – jak czułeś się podczas tego występu?

Czułem się dziwnie, bo wszystko wychodziło, wszystkie comba, które zaplanowałem udały się. Brynjar gra naprawdę na wysokim poziomie i widać było jak angażuje się w ten sport, w każde combo.

Na pewno to też dzięki Polakom, którzy krzyczeli na widowni (pozdro Panowie!) bez Was nie czułbym się pewnie, co przełożyłoby się na jakość całej battli. Sądzę, że moje triki mogły zostać dzięki temu odebrane jako trudniejsze, niż są w rzeczywistości, co nie zmienia faktu, że decyzji bym nie podważył. Pewnie dlatego, że wygrałem 🙂

I na koniec – co radziłbyś młodszym, początkującym freestylerom w ich dalszej karierze rozwoju?

Twórzcie środowisko football freestyle’owe w swoich regionach. Nie wstydźcie się rozmawiać o freestyle’u, nie potępiajcie tych, którzy nie wiedzą co to jest football freestyle i nie wyśmiewajcie ludzi, którzy porównują nas do piłkarzy.

Pamiętajcie, że my też kiedyś tak myśleliśmy i nic nie wiedzieliśmy o tym pięknym, młodym, rozwijającym się sporcie. Mniej buntu, a więcej pokory i uprzejmości. Jeżeli ktoś chce z Wami pokopać, a widzicie, że jest zafascynowany tym, co robicie – zachęćcie do grania, pokażcie parę tricków, które po kilku treningach może sam wykonać.

Ponadto jeśli będziecie widzieli wyraźne zainteresowanie powiedźcie coś więcej o freestyle’u, opowiedzcie ciekawe historie, które mieliście, a które zachęcą tą osobę do gry.

Zapraszajcie na treningi kolegów, koleżanki, nawet swoją rodzinę albo rodziców! Pokażmy, że ten sport jest dla wszystkich i każdy może tym się bawić. Według mnie jedną z ważniejszych rzeczy w tym sporcie, to pokonywanie własnych barier z treningu na trening, ciągłe doskonalenie się. Ważne jest żeby bawić się razem piłką i czerpać radość z tego, co robimy, a nie kłócić się o to, czy najlepszy jest Krzychu, czy Ricardinho.


Dziękuję Lukiemu za odpowiedzi i Tobie za przeczytanie tego!

Źródło zdjęcia #1 – https://www.facebook.com/superballofficial/

Źródło zdjęcia #2 – https://www.facebook.com/LukiPolandOfficial/

https://makefreestyle.pl/pl/12-technik-poranek-lepszy-porady/