Make Freestyle ⚽

Sztuczki z piłką dla każdego!

make freestyle i am a football freestyler
Informacje

MakeNews – Mistrzostwa Polski “panna”, Vibes Kings, Ghetto Championships – Lipiec

English Version

Mistrzostwa Polski street soccer “panna” – Mekka Street & Just Freestyle – Łódź 2018

23 czerwca w Łodzi odbyły się otwarte Mistrzostwa Polski street soocer w popularną “panne”. Razem z tym wydarzeniem razem z chłopakami z Just Freestyle zorganizowaliśmy pierwszy nasz turniej pod nazwą Just Freestyle Cup, który zrzeszył młodych i bardzo utalentowanych graczy. Na początku pogoda nie dała nam zacząć turnieju, jednak po niedługim czasie deszcz przestał padać, sędziowie rozłożyli kartki i zaczęła się prawdziwa zabawa! Moją relację z tego wydarzenia możecie obejrzeć poniżej.

Luca Chiarvesio i jego nowy nabytek

Przyznam się, że często przeglądam Instagrama – zazwyczaj robię to po to, aby obejrzeć nowe kombinacje freestylerów, które aktualnie pobijają rekordy oglądalności. Jednym z nich był niedawno film człowieka (zastanowiłem się chwilę, czy nie napisać “kosmity”) dobrze znanego wśród graczy freestyle football – Luca Chiarvesio z Włoch podbił… sami zobaczcie co…?

Tutaj możecie przeczytać moją rozmowę z nim, w której mówi o limitach we freestyle footballu, jak wygląda jego typowy dzień oraz jaki jest jego sposób na niesamowitą wytrzymałość!

Vibes Kings vol.2 

Przyznam się szczerze, że wcześniej nie słyszałem o tym turnieju. Jedynie co, to widziałem wpisy japończyków mówiące o nim, jednak w niezrozumiałym dla mnie języku. Turniej odbył się 24 czerwca w Tokio i jak dla mnie organizatorzy oraz sami freestylerzy zrobili mega robotę! Coraz bardziej podchodzi mi “japoński styl” i na każdym treningu próbuję różnych dziwnych rzeczy. Poniżej macie wszystkie battle z wydarzenia – szczególnie polecam pojedynek Ama vs Fuji – to jest gra pod muzykę!

Ghetto Football Freestyle Championships 2018

Zaś wczoraj czwartego lipca mieliśmy okazję oglądać na żywo turniej Ghetto Football Freestyle Championships, który odbył się w Łotwie. Sędzią wraz z Lukasem Skodą i Brynjarem Fagerli był jeden z Polaków – Bartek Kala Rak. Udział w nim wzięło wielu “młodych gwiazd” światowego freestyle footballu. Po wielu zmaganiach zwycięzcą został VLO – tak, to ten sam człowiek, który wygrał Lubasz Freestyle Night 2017 😉

Wiemy, gdzie odbędą się Mistrzostwa Świata Red Bull Street Style 2018!

Do Mistrzostw Świata Red Bull Street Style 2018 pozostało już coraz mniej czasu. W wielu krajach jest już po kwalifikacjach – poniżej zobaczycie grafikę przedstawiającą zakwalifikowanych freestylerów.

make-freestyle-football-red-bull-street-style-warsaw

Na Instagramie Światowej Federacji pojawiły się ostatnio 2 zdjęcia przedstawiające miejsce RBSS – będzie to Hala Gwardii w Warszawie! Przyznam szczerze, że po zdjęciach miejscówka naprawdę robi wielkie wrażenie i daje ciekawy klimat. Czyli widzimy się pod koniec roku w Warszawie? 😀

Nadchodzące wydarzenia:

Freestival Street Games 2018 – 26-30 lipiec 2018

SuperBall 2018  – 21-25 sierpień 2018

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *