Make Freestyle ⚽

Sztuczki z piłką dla każdego!

make-freestyle-football-miez-championship-2019-mffc
Informacje Wywiady

MFFC 2019 ,,Turniej online w którym każdy może wziąć udział” | Pula nagród to $3000!

English version (click!)

Miez Freestyle Football Champioship!

PACT, WPUC, WPSC, IVOC – to tylko kilka internetowych turniejów dla freestylerów, które cieszą się sporą frekwencją! W każdym z nich wykonać trzeba najlepsze kombinacje tricków, w stylu, którego dotyczy dany turniej.

No właśnie – kombinacje.

Miez wyszedł trochę z inną inicjatywą – freestylerzy biorący udział w tych zawodach muszą dodać tylko jeden trick!

Tak – tylko jeden trick w jednym klipie. Oczywiście filmów możesz dodać ile tylko zapragniesz 🙂

Film jest oceniany pod względem trudności (gwiazdki od 1 do 5) oraz ogólną punktacją od 0 do 100.

Aplikacja na pierwszy rzut oka przypominać może popularnego Tik Toka, jednak później zauważymy spore różnice w materiałach, jakie są tam dodawane.

Skontaktowałem się z ludźmi od tej apki i postanowiłem zadać im kilka pytań, które mogą pokazać Ci jaka szersza koncepcja skrywa się za tym pomysłem 🙂

Jeżeli chcesz dołączyć do turnieju to zapraszam Cię do obejrzenia mojego ostatniego filmu z serii “Hop To World”, który znajdziesz na końcu wywiadu!

https://makefreestyle.pl/pl/fagerli-brothers-badz-gotow-poswiecic-wiele-godzin-treningu-i-cieszyc-sie-nim-wywiad/


Skąd pomysł na taki projekt?

Przede wszystkim rozwijamy aplikacje Miez Freestyle Football do dwóch celów. Po pierwsze, robiąc listę tricków w tej apce, freestylerzy mogą znaleźć i zobaczyć jak wykonuje się daną sztuczkę i spróbować ją samemu. Po drugie, dzięki tej aplikacji na całym świecie, wszyscy gracze na świecie mogą komunikować się ze sobą, dzięki czemu społeczność freestyle’owa będzie się rozrastać.

Turniej ten rozgrywa się w idei łączenia wszystkich freestylerów w jedność. Superball to jeden z turniejów, która łączy graczy na całym świecie, ale należy również pamiętać o tych, którzy nie mogą wziąć w nim udziału ze względu na miejsce swojego zamieszkania i względy finansowe. Dzięki tej aplikacji chcemy dać każdemu możliwość uczestniczenia w światowych zawodach i komunikowania się z freestylerami.


Jaki jest cel tego turnieju?

Miez ma w sobie wiele filmów ze sztuczkami. Pomyśleliśmy, że wykorzystanie tricków i ćwiczeń do rywalizowania będzie wyjątkowe samo w sobie. Właśnie dlatego rozpoczęliśmy ten projekt. Uważamy także, że Miez Freestyle Football Championship, może łączyć wszystkich freestylerów na świecie. Aplikacja ma funkcję wysyłania wiadomości przez co gracze mogą poznawać się i komunikować za pomocą tej apki. Czujemy, że Miez sprawia, że ​​”łączenie wszystkich freestylerów” staje się możliwe.


Co było najtrudniejsze w tym wszystkim?

Najtrudniejsze w tym jest to, aby nie przełamać kultury freestyle footballu. Freestylerzy tworzą wspaniałą kulturę, która utrzymywana jest przez dziesięciolecia. Punktacja to pewna próba, więc może to przełamać w jakimś stopniu tą kulturę. Uwielbiamy freestyle football i chcemy rozwijać kulturę wchodząc z nowymi pomysłami.

Stworzyliśmy wiele kryteriów oceny – do tej pory nie ujawniliśmy kryteriów, ale ujawnimy je w najbliższym czasie. Staramy się, aby nie tylko gracze z wieloletnim stażem, ale także początkujący mogli brać udział w Miez Freestyle Football Champioship. Ten turniej jest dla wszystkich freestylerów – tych, którzy grają 10 lat i tych, którzy tydzień temu podbili dookoła świata.


Dlaczego tylko sztuczki, a nie combo?

Największym powodem jest trudność w przyznawaniu punktów. Dla każdej sztuczki możemy wykonać kryteria oceny. Jednak naprawdę trudno jest oceniać i dać punkty za flow i różne kombinacje. Jeżeli ocenialibyśmy comba i flow przełamywalibyśmy kulturę freestyle’u. Dlatego wybraliśmy pojedyncze triki i określone wcześniej kombinacje jako gotowe motywy.


Czy macie podobne pomysły na przyszłość?

Mamy wiele pomysłów, takich jak liga freestyle football, battle drużynowe lub krajowe i tak dalej. Jest wiele rzeczy, które możemy zrobić dzięki aplikacji Miez. Chcemy organizować konkursy, które będą promowały komunikację pomiędzy freestylerami i pozytywnie rozwijały kulturę freestyle’u. Najlepszą rzeczą dla nas jest myślenie i tworzenie kolejnych zawodów z graczami freestyle footballu na całym świecie!


Czy Androidowcy również będą mogli pocieszyć się Waszą aplikacją?

Zgadza się! Planujemy jej premierę w kwietniu – ci, którzy mają telefon z androidem również będą mogli dodawać swoje akcje poprzez aplikacje.

Aplikacja na iPhone do pobrania tutaj (klik)

Więcej informacji znajdziecie tutaj!(klik)

https://www.youtube.com/watch?v=_KSCCN9VLME

źródło – https://mffc.miez.tokyo/

https://www.instagram.com/miezfc/

https://t.co/V9T4hN6J7Z

https://makefreestyle.pl/pl/6-sposobow-na-motywacje-we-freestyle-footballu/

https://makefreestyle.pl/pl/kreatywnosc-jak-ja-powiekszyc-i-stac-sie-bardziej-tworczym-nie-tylko-na-treningach-5-mysli-z-ksiazki-rogera-von-oecha/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *