Make Freestyle ⚽

Sztuczki z piłką dla każdego!

Informacje

Mistrzostwa Polski – Kępice | Freestyle Football

Mistrzostwa Polski we freestyle football w Gminie Kępice!

Już 5 i 6 października odbędą się Mistrzostwa Polski we freestyle football! Mieszkańcy Gminy Kępice w województwie Pomorskim, po raz pierwszy będą mieli możliwość zobaczyć najlepszych freestylerów i razem z nimi uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu.

Na początku warto wyjaśnić, na czym polega ten sport. Freestyle football to nic innego, jak efektowne ewolucje i sztuczki wykonywane piłką do piłki nożnej. Owe sztuczki można wykonywać za pomocą różnych części ciała – zależnie od tego czy gracz znajduje się w pozycji siedzącej, stojącej czy też leżącej. W większości przypadków jest to sport indywidualny, lecz w niektórych konkurencjach, jak np.: w pokazie z wykorzystaniem elementów artystycznych (muzyki, rekwizytów) może występować dwie osoby.

W głównej konkurencji zasady są proste – gracz ma 3 wejścia po 30 sekund, aby pokazać swoje umiejętności i przekonać sędziów (3 z nich znajdziecie w dalszej części artykułu), że to on powinien wygrać ten pojedynek. Takim sposobem wybrana zostanie najlepsza szesnastka graczy, którzy stoczą pojedynki między sobą, aby finalnie wybrać mistrza Polski.

,,Red Bull Street Style organizowane w 2012 i 2016 wspominam jako jedne z najlepszych turniejów w jakich miałem przyjemność brać udział. Organizacja była na najwyższym poziomie, wszystko dopięte na ostatni guzik.

To samo mogę wypowiedzieć się o poprzednich mistrzostwach Polski. Nie przygotowywałem się stricte pod ten turniej i nie liczyłem na wiele, ale udało mi się wygrać, adrenalina bardzo pomogła i wykonałem kilka trudnych rzeczy z których bardzo się cieszę.     

Na tych mistrzostwach będę bronił tytułu, jednak podobnie jak w ubiegłym roku, nie przygotowałem się specjalnie pod ten turniej – tymczasowa choroba dodatkowo przeszkodziła w jakichkolwiek przygotowaniach. Może akurat szczęście znowu mi dopisze. Dam z siebie wszystko jak zawsze, reszta już nie zależy ode mnie.“ – powiedział obrońca tytułu – Daniel Mikołajek.

Wydarzenie podzielone jest na 2 dni – pierwszego dnia rozgrywane są kwalifikacje, zaś drugiego – główne finały, gdzie wyłoniony zostanie zwycięzca.

Zawody połączone są wraz z kwalifikacjami do Mistrzostw Świata Red Bull Street Style. Ciekawostką jest, że po raz pierwszy odbędą się w Stolicy Polski już w listopadzie!

,,Jestem bardzo zadowolony i dumny z tego, że jest to pierwszy w historii turniej rangi Mistrzostw Polski, połączony z kwalifikacjami do Mistrzostw Świata Red Bull Street Style, który organizowany jest na pomorzu Polski. Większość turniejów organizowane było w centrum albo na południu naszego kraju, więc turniej na północy będzie miłą odmianą. Jestem bardzo wdzięczny Gminie Kępice za to, że przyczyniają się do rozwoju naszego sportu. Nawiasem mówiąc jest to miejsce, w którym wychowałem się i mieszkam do teraz.” – mówi jeden z głównych organizatorów/organizator całego wydarzenia, półfinalista ,,Mam Talent” – Łukasz Chwieduk.

Organizatorzy serdecznie zapraszają na ten turniej ludzi ciekawych świata. Gracze jak zawsze staną na wysokości zadania i pokażą czym naprawdę jest ten sport! Dodam, że polscy freestylerzy są jednymi z najlepszych graczy na całym świecie – mamy niezliczoną ilość sukcesów, które odnieśli nasi reprezentanci!


Sędziowie

Brynjar

Razem ze swoim bratem Erlendem wręcz królują w kategorii “double routine”, czyli pokazie artystycznym pod wcześniej dobraną muzykę. Brynjar oprócz swoich kreatywnych pomysłów, może pochwalić się także licznymi sukcesami – mistrz Europy 2016, 3 miejsce na mistrzostwach Europy 2016 i Vice-mistrz Norwegii 2018 to tylko niektóre z nich. Chce nie tylko rozwijać siebie jako sportowiec, ale również poszerzać freestyle football w każdą możliwą stronę.


Lotar

Lotar, a właściwie Mateusz Odrzygóźdź to 28letni i utytułowany gracz freestyle football, pochodzący z Lubelszczyzny. Swoją karierę z piłką uliczną zaczął w wieku 18 lat, kiedy to za sprawą swojego znajomego, zagłębił się w świat street soocera. Nieprzerwanie przez 10 lat rozwija swoje umiejętności zarówno w powietrzu, jak i na ziemi, cały czas ciesząc się tym, co robi! Jest m.in: mistrzem Polski w kategorii “Panna 1vs1” z 2016 roku, mistrzem zamkniętych Mistrzostw Europy “Vodafone Europe Championship 2014” oraz vice-mistrzem międzynarodowych zawodów “Lubasz Freestyle Night 2013”.


Zdzichu

Kolejny sędzia: Mateusz Związek – jego duże doświadczenie, setki godzin spędzonych na miejscach sędziowskich zawdzięcza przede wszystkim pasji do freestyle footballu. Miał już przyjemność sędziować m.in: na ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski w Olkuszu, Focus on Freestyle 2018 oraz na Mistrzostwach Europy w Brukseli w 2014 roku w kategorii Sick3.
Wśród graczy rozpoznawalny jest dzięki unikalnemu i kreatywnemu stylowi oraz bardzo poważnemu podejściu do freestyle’u, który pokazuje przez swoje zaangażowanie w wydarzenia oraz dobre kontakty z młodszymi graczami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *