super ball

Niesamowite emocje, niezapomniane chwile, czasem niesłuszne porażki – jeden z najważniejszych tygodni dla freestylerów dobiegł końca! A wydawać by się mogło, że przed chwilą oglądaliśmy kwalifikacje! Super Ball, bo o nim mowa, zakończył się wczoraj finałem dwóch Brazylijczyków – Pedrinho i Ricardinho! Powiem Wam, że nie spodziewałem się, że to wszystko tak się potoczy!

Jednak zacznijmy od początku…


Female Battle

… czyli od Female Battle!

superball-freestyle-football

Battli nie było za dużo, ale oglądało je się z czystą przyjemnością! Dziewczyny pokazały klasę! Liv Cooke zwyciężyła całą kategorię pokonując w finale Kalinę Matysiak – ubiegłoroczną mistrzynie świata. 3 miejsce zaś należy do Lucii. Miejmy nadzieję, że z roku na rok będzie przybywać nowych freestylerek 🙂


Routine

Po battlach nastąpił czas na rutyny! To kategoria w której trzeba wykazać się ogromną pomysłowością i oczywiście precyzją wykonania tricków. Sędziowie na zwycięzce wybrali Gautiera! Nie w pełni się z nimi zgodzę, bo niektórzy mieli równie dobre występy co on, ale nie mi oceniać. Drugie miejsce zajął Luki! Przez prawie pół pokazu grał z opaską na oczach ????  Zastanawiało mnie to, jakie trzeba wyrobić sobie czucie aby robić to co on wyprawiał na tej scenie. Yosshi również pokazał się z ciekawej i oryginalnej strony za co sędziowie przyznali mu 3 miejsce!


Double Routine

Był to jeden z występów na który czekałem od tygodnia –  Fagerli Brothers. Erlend i Brynjar pokazali piękno freestyle’u, które w połączeniu z ciekawie dobraną muzyką tworzą istny majstersztyk! Widać było, ile czasu musieli poświęcić, aby dojść do takiego poziomu. Według mnie, bracia Fagerli w pełni zasłużyli na pierwsze miejsce!

Drugie miejsce przypadło duetowi Yosshi i Yu-J z Japonii, trzecie zaś zdobyli Gautier & Mathieu z Francji – każdy występ cechował się swoją unikalnością i trudno jest opisać każdy z nich – trzeba to po prostu obejrzeć i poczuć!


Battle

To na co czekaliśmy najbardziej – battle. Każdy pojedynek oglądałem z ciarkami na ciele i nie żałuję ani jednej minuty spędzonej przed ekranem laptopa! Guzik i Luki dostali się do TOP 16 z czego jedynie Łukasz dostał się do TOP 8 gdzie z kolei przegrał battle z Ricardinho – pokazał się z dobrej strony, szkoda kilku dropów, ale pojedynek oglądało się z przyjemnością!

Według mnie najciekawszym pojedynkiem po Lukim i Brynjarze była battla o finał, gdzie zmierzyli się Erlend i Ricardinho. Szukam teraz słów, które by to opisały, ale przychodzi mi tylko do głowy jedno – NIESAMOWITE! Ja osobiście stawiałem na Erlenda, lecz z sekundy na sekundę Brazylijczyk zaskakiwał mnie coraz bardziej. Pokazał to, nad czym długo pracował – i udało mu się!

Niestety, czasem bywają też złe chwile – tą chwilą był pojedynek Kalldoffa z Yo… a raczej jego brak. Yo przed battlą wystąpił w double routine i niestety złamał nogę ???? Typowany był przez niektórych za faworyta tego turnieju, lecz jednak los wytypował inaczej.

Jednak nie ma co się zamartwiać – przechodzimy dalej! Gdzie? Do finału! Oglądając go, po 3 wejściach wiedziałem już, że Ricardinho będzie zwycięzcą. Pedrinho miał sporo dropów i nie pokazał za dużo. Za to widać było, że Ricardinho starał się całymi siłami aby zdobyć to wymarzone trofeum! Jak dla mnie Ricardinho w pełni zasłużył na zwycięstwo! W każdej jego battli widać było zaangażowanie, pewność i przede wszystkim pasje z jaką grał każde combo!


Moja opinia

Według mnie cały turniej był niesamowity pod względem poziomu i emocji jakie towarzyszyły mi podczas oglądania. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to transmisja live – często odłączało mnie (nie tylko mnie), czasem nie było głosu, ale najważniejsze, że dało się oglądać.

Na turnieju zabrakło mi też kilku czołowych Polaków – Michryca, Szyma, Mikołaja, Ziomala i innych równie dobrych freestylerów, którzy mogliby coś zmienić w TOP 16. Miejmy nadzieję, że w następnym roku będzie więcej reprezentantów Polski! 🙂

Super Ball oficjalnie zakończony!

A co Ty myślisz o finale i tych wszystkich występach? Daj znać w komentarzu 🙂

https://makefreestyle.pl/pl/super-ball-luki-guzik-nagrania-top32/


Zdjęcia : https://www.facebook.com/superballofficial/