jak, przyszłość

Przyszłość sportu

Wiadomość z przyszłości od jednego z freestylerów.


2090 rok.

Świat przyzwyczaił się już do latających samochodów i 10 kilometrowych wieżowców. Jak do tej pory nie było żadnej wojny i na nią się nie zanosi za sprawą dobrych prezydentów. Większość krajów ma już swoje planety, na które wycieczka przez biuro podróży kosztuje marne 100 złotych dlatego, że przy dobrych znajomościach bez problemu możemy dostać się na Marsa z domu sąsiada (o ile on jeszcze nie odleciał). Fryzjer? Kosmetyczka? Kto słyszał o takim czymś? Te zawody pojawiają się tylko w opowieściach starszych ludzi, którzy obecnie korzystają z MakeFace’a – apki na telefon służącej do zmiany fryzury, twarzy czy makijażu.

Aaa przepraszam! Przyszedłeś tutaj aby dowiedzieć się o freestyle’u, tak? Już tłumaczę!

Pamiętam te czasy jak Lipa próbował zrobić 4 rev – powiem Wam w sekrecie, że udało mu się przed rokiem 2021 – przepraszam, ale nie pamiętam konkretnej daty. W obecnych czasach freestylerzy mają swoją ligę! Już mówię na czym ona polega! Dokładnie co 5 lat resetują się nam wszystkie umiejętności, które zdobyliśmy. Tak, wiem. Wydaje Ci się to takie dziwne. Jak to resetować umiejętności? Za kilkadziesiąt lat dowiecie się o tym, ale nie martwcie się o to. Federacja Freestyle Football stworzyła to specjalne oprogramowanie aby freestylerzy nie robili 8 revów i kosmicznych comb, bo takie coś bardzo odbija się na zdrowiu. W tej lidze chodzi o to aby od ZERA przez 5 lat nauczyć się jak najwięcej. Co miesiąc sprawdzane są umiejętności bodajże na Saturnie, tam za tymi pagórkami jest fajna miejscówka gdzie freestylerzy z całej galaktyki zlatują się aby przeprowadzić turniej sprawdzający umiejętności.

Teraz jest nas – freestylerów – więcej niż ludzi, którzy grają w golfa. Jest już wiele międzygalaktycznych szkółek do których chodzą dzieci w wieku przedszkolnym i próbują swoich sił we freestyle’u. Cieszy mnie to dlatego, że wtedy kiedy ja zaczynałem z freestylem nie było takiego typu udogodnień – wszystko było trzeba próbować samemu lub z poradnikami na wtedy jeszcze kultowym YouTubie. Jest sporo zawodów, które dzielą się na najróżniejsze kategorie, których nie jestem w stanie teraz wymienić, bo po prostu ich nie pamiętam. A nie! Jednak znam jedną! Jest taka kategoria w której w jak najkrótszym czasie trzeba zrobić jak najwięcej tricków w combie – ciekawie się to ogląda.

Ostatnią rzeczą są także piłki. A raczej ich ceny. Teamgeist z 2006 roku kosztuje teraz 73 000 zł! Niektórzy kolekcjonerzy naprawdę na tym zarobili i teraz jeżdżą kilkoma samochodami!

MakeFreestyle kilka miesięcy po zrobieniu pierwszego 4 reva wstąpiło w intensywny proces rozwoju – teraz ma już około kilkaset tysięcy polubień na Facebooku i miliony odsłon rocznie. Każdy rok istnienia tej strony przyniesie ciekawe pomysły i ułatwienia dla freestylerów – coraz ciekawsze artykuły, filmy na YouTube i konkursy.

Cieszcie się z tego co teraz macie, bo w przyszłości może to się zmienić – czerpcie przyjemność ze sportu!

A jak mówi o przyszłości Antek Wolski, który dodał komentarz pod postem na Facebooku?

Ja jako dziadek siedzę sobie i wspominam stare dobre czasy… a tu nagle wbiega wnuczek i się pyta: Dziadku dziadku co to jest ,,Lubasz Freestyle Night”? (Pokazuje koszulkę z takowym napisem). Znalazłem to w szafie z napisem ,,nie otwierać”.
Ja ze łzami w oczach: Siadaj wnusiu… opowiem Ci o najlepszym sporcie, i jednocześnie najlepszym co spotkało mnie w życiu.