Polski Freestyle!

Według mnie oraz według wielu innych freestylerów Polacy to czołowi gracze w świecie freestyle footballu. W swoim kraju mamy wielu freestylerów, których światowy poziom jest niesamowity i zaryzykuje stwierdzenia – legendarny. Polski freestyle rozwija się w niesamowitym tempie za sprawą coraz większej ilości turniejów, poprzez które inni, nie znający jeszcze tego sportu dowiadują się o nim, a niektórzy nawet postanawiają spróbować w nim swoich sił – freestyle football zawłada ich życiem.

Wydaje mi się, że wszystko ma swoich wielbicieli, nawet te rzeczy, które nie są popularne, mainstreamowe. Wtedy też ludzie zajmujący się tym mają większą pasję oraz radość z robienia tego. Podam Wam przykład: około pół roku temu zacząłem interesować się kryptowalutami – jeżeli nie wiesz co to jest to z pomocą przychodzi jedno słowo – Bitcoin! Już wiesz, prawda? Wtedy to nie słyszałem zbyt często o nich w ogólnych social mediach (pomijając kanały o tematyce stricte kryptowalut). Teraz natomiast po sporym wzroście Bitcoina coraz więcej osób wcześniej nie zajmującym się tym, laików, nagle zaczęła się tym interesować, bo ujrzeli w tym duże pieniądze z historii innych osób. Szkoda, że nie wiedzą, że te osoby są w świecie kryptowalut od kilku ładnych lat, analizują wzrosty i spadki itd. Jednak nie o tym chcę tu mówić 🙂


Top 44!

Na stronie Polskiej Federacji freestyle Football od jakiegoś czasu widniała zakładka “Ranking” a po wejściu w nią zauważamy napis “Strona w budowie”. Jednak Gienia, Kefu i Kala wzięli się do roboty i stworzyli ranking 44 polskich freestylerów bazując na turniejach od 2007 roku! Nie umiem wyobrazić sobie tego, ile pracy musieli włożyć, aby znaleźć te wszystkie wyniki! Mikołaj, Skóra i Szymo to pierwsza trójka najlepszych i najbardziej zasłużonych freestylerów! Zapraszam Was do zapoznania się z całym rankingiem oraz zasadami, jakimi kierowali się chłopaki przy wyborze miejsc.