Make Freestyle ⚽

Sztuczki z piłką dla każdego!

Informacje

Red Bull Street Style powraca w tym roku! Finały w Polsce?!

English Version

Red Bull!

10 lat temu w słonecznym Sao Paulo w Brazylii po raz pierwszy odbył się turniej, który miał niesamowity wpływ na dalsze losy pięknego sportu, jakim jest freestyle football.

Freestyle football od tamtego wydarzenia zmienił się praktycznie nie do poznania, lecz nadal jest kilka rzeczy, które pozostają nie zmienne od lat: jedna piłka i zajawka. Porównując ten sport do innych sportów, w których gracze rywalizują między sobą możemy zauważyć diametralną różnicę – tutaj za każdym razem możemy zauważyć grę fair play i grę dla przyjemności – czy to 10 lat temu, czy teraz.

W 2008 roku Sean Garnier pokazał na co go stać i jako pierwszy zdobył mistrzostwo świata na RBSS. Później w jego ślady poszli m.in.: Anders ‘Azun’ Solum (2010), Tokura (2012), Kitti Szasz (2012), Szymon Skalski (2013), Kitti Szasz (2013), Andrew Henderson (2014), Melody Donchet (2014), Charly Iacono (2016) i Melody Donchet (2016). 

Dobra, koniec tego wspominania – czas na świeżą wspaniałą wiadomość!


Cierpliwość popłaca!

Po dwuletniej przerwie wreszcie powraca – Red Bull Street Style!

Światowa federacja freestyle football ogłosiła, że nawiązała 3 letnią współpracę z Red Bullem. Co to oznacza dla nas, freestylerów? A to, że przez kolejne 3 lata do 2020 roku będą organizowane mistrzostwa świata własnie pod szyldem Czerwonego Byka. Między wrześniem a grudniem zostaną rozegrane finały, które zrzeszą freestylerów i freestylerki z całego świata.

Lukas Skoda, Dyrektor Operacyjny w WFFA, mówi: ,,Jesteśmy naprawdę podekscytowani faktem, że ta współpraca się rozwinęła. To będzie niesamowita podróż z Red Bull Street Style i dzięki niesamowitemu duchowi społeczności w sporcie udało nam się stworzyć światowe stowarzyszenie i skupić się na rozwijaniu naszego sportu na całym świecie”.

Każdy kraj ma wybrać swojego przedstawiciela, który będzie reprezentował swoje państwo w finałach Red Bulla. Niestety nie znalazłem informacji jak konkretnie taka osoba miałaby zostać wybrana, lecz domyślam się, że odbędzie się to poprzez odpowiednie turnieje lub mistrzostwa kraju.

Znalazłem także ciekawą informację mówiącą, że finały odbędą się w “tajnym miejscu w Polsce”. Niestety nie jest podane konkretne miejsce tego wydarzenia – pozostaje nam tylko czekać i być na bieżąco. Jeżeli nie chcecie ominąć żadnych nowych informacji na temat Red Bull Street Style polub moją stronę na Facebook’u – dam Ci znać kiedy będę coś więcej wiedział!

Źródło – http://www.thewffa.org/
https://www.redbull.com/int-en/red-bull-street-style-is-back-in-2018

https://makefreestyle.pl/pl/iact-alexander-wessberg-wywiad-freestyle-football/

https://makefreestyle.pl/pl/luca-chiarvesio-4rev-wywiad-freestyle-football/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *