Make Freestyle ⚽

Sztuczki z piłką dla każdego!

make-freestyle-żonglerka-odbijanie-nogami-piłka-nożna-football
Informacje Informacje Inspiracje Trening

Żonglerka – co nam dają sztuczki z piłką? – 8 powodów

 żonglerka

Żonglerka, sztuczki, kapkowanie, odbijanie

Każdy od niej zaczynał i każdy kto nie zajmuje się freestylem pyta o jej rekord – żonglerka. Skóra, Szymo, Erlend – oni też zaczynali właśnie od kapkowania, zresztą jak my wszyscy. Każdy odbija inaczej, ale zawsze dwoma nogami. Lecz czy zastanawialiście się kiedyś co tak naprawdę daje nam żonglerka? Ostatnio głowiłem się nad tym dlatego też poszperałem w internecie i znalazłem co nieco na temat kapkowania! Jeżeli jesteście ciekawi co zmienia się w waszym mózgu i organizmie to zapoznajcie się z 8 rzeczami, które rozwijamy poprzez kapkowanie.

https://makefreestyle.pl/pl/jak-zaczac-sztuczki-dla-poczatkujacych-nauka-trikow/


Wzrost sprawności fizycznej

To akurat oczywiste, że sport to zdrowie! Poprzez żonglerkę ćwiczymy naszą sprawność fizyczną i ruchową. Rozwijają się mięśnie, zwiększamy objętość płuc poprzez wysiłek fizyczny i zapobiegamy różnym chorobom.

Ćwiczymy refleks

Poprzez żonglerkę przewidujemy ruchy gdzie spadnie piłka – poprawiamy także szybkość reakcji i zwiększamy pole widzenia.

Obie nogi stają się sprawniejsze

Ćwiczymy nie tylko tą lepszą nogę, ale i gorszą co dodaje nam dodatkowej zręczności i tym samym nabywamy nowe umiejętności.

Wykorzystanie na pokazach

Gwarantuje Wam, że ludzie zainteresują się Waszymi umiejętnościami! Dużo freestylerów robi niesamowite pokazy – nie tylko podczas imprez, ale też w centrum miasta. Możecie na przykład położyć czapkę przed sobą aby ludzie wrzucali do niej pieniądze – jest to ciekawy sposób na zarobienie paru groszy 🙂

Rozwijanie siebie, pasji, determinacja w osiąganiu celów

Jeżeli zajmiemy się czymś i podoba się do nam to na pewno będziemy chcieli to dalej rozwijać – dzieje się tak ze wszystkim, nie tylko ze sportem. Będziemy dążyli do opanowania danego comba lub tricku do perfekcji. Niestety po kilku nieudanych treningach dalsza chęć gry spada – jeżeli mamy cel i za wszelką cenę chcemy to osiągnąć to dodatkowo ćwiczymy swoją zawziętość i determinację.

Odpoczynek

W prawdzie powinien się znaleźć w cudzysłowie, ale niech będzie 🙂 Po ciężkim dniu w szkole lub w pracy większość ludzi kładzie się przed telewizorem lub siada przed komputerem – to jest ich odpoczynek. Jeżeli jednak jesteśmy mega zainteresowani sportem to zamiast oglądania powtórki Hobbita na TVN wyjdziemy na dwór i zaczniemy ćwiczyć MATWy nt.

Koncentracja

Nie jest łatwo skoncentrować się w 100% na jednej rzeczy – Facebook czy też powiadomienie, że dostałeś nowego snapa skutecznie wywołuje u nas chęć złapania za telefon i sprawdzenia nowych fotek od znajomych, które i tak nie wniosą nic ciekawego do naszego życia. Jednak poprzez żonglerkę, gdzie musimy być skoncentrowani przy każdym odbiciu, w dalszym życiu łatwiej będzie nam skupić uwagę na jednej rzeczy. Dlatego poprzez regularne treningi będzie ona coraz lepsza!

Koordynacja

Podczas kapkowania musimy zgrać ruch nogą z tym co widzimy – ćwiczymy zatem również koordynacje wzrokowo-ruchową. Będzie nam łatwiej zgrać wzrok z ruchem przez co ruchy wykonywane przez nas będą płynniejsze.


Myślę, że dowiedziałeś się co nieco na temat zalet jakie daje nam, freestylerom żonglerka 🙂

PS: Założyłem grupę na Facebooku zrzeszającą czytelników MF – dołącz do niej po informacje, których nie udostępniam nigdzie indziej! 🙂

https://makefreestyle.pl/pl/co-chcialbym-wiedziec-jak-zaczynalem-trenowac-freestyle-football/

https://makefreestyle.pl/pl/archiwum-pilek-euro-liga-mistrzow-mistrzostwa-swiata-pilka-nozna/

https://makefreestyle.pl/pl/sprawdz-co-mowi-o-tobie-rekord-zonglerki/

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *