Make Freestyle ⚽

Sztuczki z piłką dla każdego!

odbijanie-żonglerka-piłkarska-freestyle-football-make
Freestyle Inaczej

Jesteś freestylerem? Sprawdź, co mówi o Tobie rekord ŻONGLEREK!????

Also in english – click HERE!

Żonglerka, odbijanie, kapki, podbijanie…

…to wszystko prowadzi do jednego wspólnego mianownika – podstawy we freestyle football. Każdy zaczynał od tej samej, okrągłej liczby, która mówi więcej niż faktycznie znaczy – 0. Czas poświęcony na opanowanie 50 żonglerek był dla mnie czasem przełamywania się, odzwyczajenia od wewnętrznej części stopy (chociaż takie kapki również się zdarzały) i uregulowania czułości nóg, bo jak wiadomo w piłce nożnej podaje się zazwyczaj troszkę mocniej (chyba, że nie jestem na czasie teraz) niż się odbija piłkę.

Jednym z moich postanowień noworocznych jest pobicie ubiegłego rekordu kapek… Ciężko będzie, ale pod koniec roku spróbuję to zrobić.

Wracając do rekordu kapek – pamiętasz jak zrobiłeś swoje pierwsze okrągłe 100 odbić? Ja tak i było to mega wielkie uczucie – czułem jakbym był królem tej gry! Jednak potem po wgłębieniu się w temat lekko zwątpiłem w siebie. Ten pan robi wielką robotę!

Dlatego też bazując na moim niedługim doświadczeniu przygotowałem dla Was coś, co pomoże Wam w określeniu siebie jako freestylera! Co o tobie mówi rekord kapek? Zaczynamy!


1-10

Brawo! Albo właśnie dowiedziałeś się o freestyle football i próbujesz swoich sił w odbijaniu piłki albo grasz w piłkę nożną i podbiłeś piłkę kilka razy w formie rozgrzewki albo też spotkałeś na mieście freestylera i chcesz pokazać mu “jak się trikuje” – nie przejmuj się – po kilku dniach treningu na pewno uda ci się przejść ten próg.

11-40

To już pierwsza dziesiątka – wiedz, że jest to zaraźliwe – jeżeli zobaczy cię jakiś kumpel z boiska albo ktoś bliski także będzie chciał spróbować swoich sił w żonglerce – pokaż mu jak się to robi a na pewno będziesz wybierany jako jeden z pierwszych do składu albo będziesz miał ulgi w grze w “tysiąca”!

41-100

W tym czasie miałem największy kryzys – za wszelką cenę chciałem dobić do 100, nawet jeżeli miałbym biegać od ściany do ściany i podbijać piłkę koniuszkami stóp, męcząc się bardziej bieganiem, aniżeli odbijaniem F-50kami mojej starej meczówki znalezionej zakurzoną w kącie na strychu z wychodzącym balonem. Poddasz się w tym momencie? Odpadasz.

odbijanie-żonglerka-piłkarska-freestyle-football-make

101-300

Teraz to wszystko zaczyna się na poważnie – samo żonglowanie już ci nie wystarcza. Ludzie przechodzący obok Ciebie trenującego pytają się czy umiesz dookoła świata, więc pasowałoby się nauczyć. Pierwsze próby wychodzą słabo, wolisz odbijanie, jednak nie zniechęcasz się i brniesz dalej. W końcu nadchodzi ten dzień – po raz pierwszy w życiu zrobiłeś dookoła świata! Cieszysz się i próbujesz robić go częściej. Koledzy nie mogą uwierzyć w twój progres – również próbują swoich sił, piszą na Messengerze, podpytują w szkole – cieszysz się ze swojego małego sukcesu!

301-700

Zauważyłeś, że twoja piłka, a właściwie jej skrawki nie przypominają już idealnej, okrągłej rzeczy, którą można odbijać, dlatego też pora zainwestować w coś nowszego, lepszego – wpisujesz więc w Google:

screen-monta-freestyler-football-make-freestyle-piłka

Po zasięgnięciu informacji o Moncie postanawiasz wziąć tą zielonkawą w pomarańczowe smoki – na pewno będzie się nią lepiej grało! Postanawiasz kupić także lepsze buty – na wielu filmach widzisz najczęściej niebieskie lub szare Pumy – po przeszukaniu internetu dowiadujesz się, że są to Archive Lite Low Mesh – również zamawiasz.

Wreszcie przyszły! Stare buty bierzesz do ręki i rzucasz w kąt dla młodszego brata, a nowe zakładasz na swoje nogi, bierzesz piłkę pod pachę i ruszasz na trening. Na początku nie możesz się przyzwyczaić do nowego ekwipunku, ale po kilku treningach inwestycja się zwraca – wreszcie robisz kilka tricków w combie.

701-940

Wreszcie oficjalnie nazywasz się freestylerem, na Instagramie dodajesz teraz hasztagi w stylu #fslife #football #freestyle #tekneek #makefreestyle #JF #iamafootballfreestyler i publikujesz filmy i zdjęcia z piłką – oczywiście wszystko po angielsku, aby zdobyć większe zasięgi. Zaczynasz szerzej interesować się freestylem – byłeś już na pierwszych zawodach w Lubaszu – 400 km od domu, ale i tak było warto! Cały twój wolny czas zapełniają treningi. Uczysz się nowego języka – języka freestylerów – ATW, HTW, MATW, SKATW – to tylko niektóre zwroty. Z nieregularnych treningów raz na tydzień przerodziło się to w styl życia, który całkowicie zawładnął twoim życiem.

940 i więcej

Powiem ci, że jeżeli jeszcze liczysz, to jesteś niesamowicie dobry z matematyki, masz bardzo wysokie predyspozycje do pracy w liczeniu ludzi na stadionach lub do pobicia rekordu Guinessa w żonglerce (będzie ciężko pobić rekordzistę z początku tekstu, ale dla chcącego nic trudnego).

stadion-piłka-nożna-flagi


Na którym etapie teraz jesteś? Daj znać w komentarzu!

Wpis wzorowany jest na mojej historii 😀

Wpis napisany humorystycznie, nie ma na celu obrażenie nikogo.

https://makefreestyle.pl/pl/co-o-ewolucji-freestylerow-sadza-doswiadczeni-freestylerzy-roonie-dybel/

https://makefreestyle.pl/pl/przyszlosc-73-lata-freestyle-football/

https://makefreestyle.pl/pl/poradnik-dostac-propozycje-do-klubu-pilkarskiego/

https://makefreestyle.pl/pl/freestyler-vs-normalny-czlowiek/

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *