Make Freestyle ⚽

Sztuczki z piłką dla każdego!

Informacje Informacje

Superball już niedługo! Jak wyglądała poprzednia edycja?

superball

Zacięta rywalizacja, współzawodnictwo, chęć wygranej za wszelką cenę – to wyrazy, które najczęściej opisują turnieje i zawody. Najczęściej… Jednak my mamy to szczęście, że zawody freestyle football wyglądają zupełnie inaczej! Co prawda są osoby, które się tak zachowują, ale o nich nie mówmy. Freestylerzy (nietylko) na zawodach są dla siebie najlepszymi kumplami, prawdą jest, że każdemu zależy na wygranej, ale turnieje to przede wszystkim czas, gdy możemy spotkać się z freestylerami, których dawno nie widzieliśmy.

Już za tydzień rozpocznie się jeden z największych eventów dla freestylerów – Mistrzostwa Świata Super Ball! Niecały rok temu nie byłem tak w temacie freestyle football jak jestem teraz i nie do końca zdawałem sobie sprawę co to Super Ball. W tym roku będę oglądał i przeżywał go inaczej, z większym zainteresowaniem i ciekawością będę przyglądał się zmaganiu światowej klasy freestylerów w Pradze.

Wpis został poświęcony ubiegłorocznej edycji oraz tej, która odbędzie się w tym roku – zapraszam serdecznie!


Jak wyglądała ubiegłoroczna edycja?

W poprzedniej edycji turnieju wzięło udział 234 graczy z 41 krajów. Zwycięzcą głównej konkurencji – battle – został Erlend Fagerli po wymagającym finale z Tobiasem Becsem.

Warto przypomnieć też finał female battle, w którym zwyciężyła nasza rodaczka – Kalina Matysiak!

Dokładnie rok temu zostały zaprezentowane wszystkim już znane buty Explore od 4Freestyle!

Jak wspominają poprzednią edycję dwaj mistrzowie świata – Luca i Erlend?

Luca Chiarvesio

Ubiegły rok był dla mnie najlepszy ponieważ osiągnąłem najlepsze wyniki na Super Ballu w mojej dotychczasowej karierze. Uczestniczyłem w battlach, gdzie doszedłem do top16 i przegrałem z Guntherem o wejście do top 8. Wziąłem udział również w challenge’u gdzie zostałem mistrzem świata z czego się ogromnie cieszę! W ubiegłorocznej edycji wzięło udział dużo freestylerów, ale nie wydaje mi się, żeby była to rekordowa edycja pod względem ilości zawodników. Szkoda, że wielu Polaków nie wzięło udziału w konkursie.

Erlend Fagerli

Oczywiście pamiętam ubiegłoroczną edycję! Zapamiętałem ją jako niesamowity tydzień, który zapadnie mi w pamięci na długi czas. Atmosfera między wszystkimi freestylerami była niezwykła! Co pomogło mi w przygotowaniach? Na pewno treningi z moim bratem Brynjarem, dzięki czemu mogłem trenować dłużej, ciężej i uzyskiwać konstruktywne porady od niego.


SuperBall tuż tuż…

bo już 22 sierpnia, czyli za równy tydzień rozpoczną się kwalifikacje do Otwartych Mistrzostw Świata Superball 2017! Na kogo stawiacie? Ja osobiście nie mam swojego faworyta, ale na pewno będę stawiał na Polaków! No właśnie, a kto wystąpi z Polski? Dawid Jarzębowski, Filip Jasak, Kalina Matysiak, Martyna Gaworek, Bartosz Sołtysiak, Mikołaj Kowalczyk, Adrian Zagórski i Michał Brzezicki, Kondzio, Robert Guzik, Dawid Koczur, JRK, Robik, Bujak, Franek, Lotar i Michalix to osoby, które będą reprezentowały nasz kraj! Zachęcam do zaglądania na FanPage MakeFreestyle gdzie będą pojawiały się zdjęcia i filmy z turnieju 🙂 Kto wie, może ja wybiorę się w następnym roku… 🙂

Ciekawostka – tak wyglądają niektóre nagrody turnieju.

Jak będzie wyglądał Challenge? Zajrzyj tutaj!

Więcej o Superballu tutaj!

https://makefreestyle.pl/pl/gdyby-nie-freestyle-adi/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *