Make Freestyle ⚽

Sztuczki z piłką dla każdego!

wakacje
Informacje Informacje Inspiracje Opowieści freestylerów Wywiady

Wakacje – jak wpływają na rozwój freestylera?

Lato, 30 stopni, gorąco!

,,Jutro jedziemy na plaże z Kubą, Anią i Maćkiem i ich znajomymi. Ponoć ma być 30°C! Będziemy wylegiwać się na plaży popijając chłodne napoje, chodzić po sklepach i oczywiście musimy obejrzeć nowego Spider-Mana. Kocham te wakacje – nie trzeba nic robić, nie ma obowiązków i tych prac domowych. A sport? Może trochę popływamy i pogramy w siatkówkę na plaży jak będzie nam się chciało. Odpoczynek – tego mi potrzeba! A ty co będziesz robił w wakacje?”

Powiem Ci, że nigdy nie wyobrażałem sobie takich wakacji o jakich myśli większość młodych ludzi. Fajnie jest poleżeć, poobijać się trochę, ale bez przesady! Nie wiem jak ty, ale ja nie mogę siedzieć bezczynnie na czterech literach – muszę coś robić 🙂 Przecież 2 miesiące wakacji to najlepszy czas na rozwój swojej pasji i zainteresowań! Mamy aż 60 dni (aktualnie 31) na udoskonalenie wymarzonego comba albo tricku, który w rok szkolny był niemożliwy do podbicia ze względu na brak czasu. Dlatego też postanowiłem spytać się kilku znajomych freestylerów jak oni spędzają wakacje!

 A jak mi mijają wakacje? Powiem Ci, że w większości tak jak sobie to zaplanowałem. Znajduje czas na wszystko – produkcja muzyki, prowadzenie strony, ciekawa praca, pomoc rodzicom i oczywiście freestyle! Czasem ciężko pogodzić to wszystko ze sobą, ale nie mógłbym z żadnej z tych rzeczy zrezygnować na rzecz innej. Bardzo pomaga mi aplikacja Todoist, która również dostępna jest w wersji na komputer. Jest to zwykła (a za razem niezwykła) lista To-Do – rano wpisuję tam zadania, które chce zrobić danego dnia – mega motywator. Polecam!

Ale przejdźmy do freestylu. Gram około 2 godzin dziennie, czasami krócej, czasami dłużej, w zależności od chęci i przede wszystkim czasu. Trenuje z młodszym bratem i jego kolegą, którego w to wciągnąłem. Oprócz free ćwicze około 40 minut dziennie z hantlami, pompki i różne inne ciekawe ćwiczenia wynalezione w internecie aby rozwijać całe ciało.

No dobra to teraz czas na innych! 


Bartek Żmijewski

Szczerze mówiąc to moje wakacje to głównie sport. Na początku trochę pracowałem żeby zarobić na wyjazdy. Codziennie trenuje free, a wyjazdy są związane z free. Własnie wróciłem z małego meetingu tygodniowego u Amira razem z Kubą Swierżewskim. Właśnie robimy mega film z wyjazdu, postawiliśmy na beke i fajne summer vibe’sy, które oddają #fslife. Jaram się takimi wspólnymi wyjazdami razem z innymi freestylerami. Wczesniej byłem także w Grodzisku Mazowieckim na turnieju, a w dalszej części wakacji także planuje wyjechać do innych freestylerów, moich przyjaciół. Odwiedzić ich i wspólnie pograć free. Także moje wakacje jak i moje życie to 100% free, lecz w różnej postaci.


Dawid Lipski

Trenuję free 4-5 razy w tygodniu jak mam zdrowie i motywacje. Kiedyś dochodziły mecze, kosz, inne sporty, jednak w tym roku zmieniłem miejsce zamieszkania i tego zabrakło.


Paweł Skóra

W wakacje daje pokazy, występuje na różnych imprezach bądź gram streety na Rynku Wrocławskim. Poza pokazami od czasu do czasu trenuje, jednak nie tak dużo jakbym chciał, gdyż mam problemy z kolanami i muszę uważać na nogi. Staram się być bardziej aktywny na Youtube dodając na mój kanał coraz to nowe filmy. W te wakacje występowałem m.in.: w Deichmannie, ma minimostrzostwach w Wałbrzychu, na międzynarodowym turnieju Wrocław Trophy.


Kamil Skwaryło

Moje wakacje pod względem sportowym wyglądają tak: wracam do domu o 16 po pracy i zaczynam od razu rozgrzewkę do treningu, wszystko zależy od tego tez ile mam siły… Zazwyczaj poświęcam na swój rozwój we freestyle około 9-11 godzin w tygodniu. Po każdym treningu siadam i wyciągam wnioski co mogę poprawić i zrobić by następny trening był jeszcze lepszy i efektywniejszy.


Łukasz Chwieduk

No to w skrócie – wakacje u mnie wyglądają tak, że robię wszystko, czego nie miałem czasu zrobić w roku akademickim: busking (występy uliczne), tworzenie strony, tworzenie choreografii do coraz to nowych występów, tworzenie filmów na Youtube i przygotowanie do nadchodzących turniejów.


Daniel Król

Swoje wakacje spędzam od rana na treningu. Potem na dworze ze znajomymi. A aktualnie jestem na obozie Freestyle Bros! Staram się grać przynajmniej 2h godziny lowera, 2 godziny SD i uppera około 15 minut. A jak mam siły to pogram jakieś bloki.

A ty jak spędzasz wakacje? Daj znać w komentarzu lub na grupie MakeFreestyle!

https://makefreestyle.pl/pl/rzeczy-ktore-rozwijamy-zonglerka/

 

1 KOMENTARZ

  1. Ja trenuję więcej niż zwykle przez całe lato i to mimo tego że już od dawna pracuję. Zazdroszczę ludziom, którzy mają jeszcze coś takiego jak wakacje 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *